Başkent ekibi çok kötü bir oyun çıkardığı maçta hiçbir varlık gösteremedi: GENÇLER’E 3’LÜK ACILI ADANA

0
31
- Reklam -

Spor Toto 1. Lig’in 21. haftasının kapanış maçında, tüm hatlarıyla dökülen Gençlerbirliği, konuğu Adanaspor karşısında ağır bir darbe aldı. 3-0 mağlup olan kırmızı-karalar, hem savunma, hem hücum organizasyonlarında çok kötü bir performans gösterdi.

Gol bölgesinin uzağında, pozisyona dönüşmeyen paslaşmalar ve sürekli olarak orta sahadan uzun toplarla defans arkasına adam kaçırma denemeleri hep boşa çıktı. Rakibin hızlı ve ani gelişen tehlikeli ataklarına engel olamadığı gibi, düzensiz ordu görünümünde adeta rakibin hatasına muhtaç bir görüntü sergiledi. Futbol adına olumlu hemen hemen hiçbir şey ortaya koyamayan Başkent ekibi, neredeyse isabetli şut dahi atamadan maçı tamamladı. Teknik direktör Metin Diyadin, “Bütün takımlar devre arası kadrolarına oyuncu katarken, biz maalesef eksildik. Dar bir kadroyla mücadele ediyoruz” dedi.
Sezonun ilk yarısını iyi bir yerde bitirdiklerini belirten Diyadin, “Ancak ilk yarının sonuyla beraber iki oyuncumuz ameliyat oldu. Bunlar net oyuncular, dar kadro için önemli. Sakat, hasta olan 4-5 net oyuncumuzdan eksik oynamak kolay değil. Çünkü aynı ölçüde alternatif oyuncularımız yok. Bütün takımlar devre arası kadrolarına oyuncu katarken, biz maalesef eksildik. Bunun sahaya yansıması muhakkak olacaktır. Bu olumsuzluklara karşın çocuklar yine de iyi mücadele etti diyebilirim ama açıkçası yetmedi.” şeklinde konuştu.
Transfer yasağına da değinen Diyadin, şunları söyledi:
“İki hafta önce yönetimle bunun görüşmesini yaptık. Kendi adıma da, kendi kulübüm olduğu için açılması gerektiğini zaten net olarak dile getirdim. Ancak transfer tahtasını açmak tabii ki ekonomik bir durum. Şu ana kadar olumlu bir gelişme yok. Ancak çok da sürdürülebilir bir durum değil gibi görünüyor. Bazen gelmeler de gitmeler de fedakarlık ister. Hepimiz üzerimize düşen fedakarlığı yapmamız gerekir diye düşünüyorum.”

- Reklam -