Ankara Genç İş Adamları Derneği Başkanı Serhan Yıldız ve dernek üyeleri, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı ziyaret etti

İş dünyasının talep ve önerilerini not alan Başkan Yavaş, kenti ilgilendiren konularda vatandaşa soracaklarını belirterek, sivil toplum örgütlerine de çağrı yaptı:

“Ankara için üretilecek projelerde birlikte çalışalım. STK’lar fikirleriyle bize yol göstersin”

“Önemli yatırımlar hakkında kendim karar almak istemiyorum. bu tür konuları halka açacağız”

Başkan Yavaş, şiddetli yağışın en çok etkili olduğu etimesgut ilçesinde altyapı sorununu çözmek için ihaleye çıkacaklarını da söyledi.

Ankara Genç İş Adamları Derneği (ANGİAD) Başkanı Serhan Yıldız ve dernek üyeleri Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı makamında ziyaret etti.

İş dünyasının talep ve önerilerini dinleyen Başkan Yavaş, Sivil Toplum Örgütleri’ne çağrı yaparak, “Ankara için birlikte çalışalım” dedi.

ORTAK AKIL VURGUSU

Başkent’te altyapıdan üstyapıya kadar birçok projede ortak akılla çalışmak istediklerini belirten Başkan Yavaş“Sivil Toplum Kuruluşlarının fikirlerini önemsiyoruz. Çeşitli konularda farklı görüşlere ait fikirleri olanları bir araya getiriyoruz, istiyoruz ki bize yol göstersinler, biz de yapalım. Böylece kentin bir sorununu aşmış olalım” diye konuştu.

Kent yönetiminde STK’larla iş birliği yapmanın önemine dikkat çeken Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Şehrimizde birçok konuda gönüllü olmak isteyen, fikirlerini bizlerle paylaşmak isteyen çok sayıda insan olduğuna inanıyoruz. Bu potansiyeli karşılıklı kullanarak, birlikte hareket etmek istiyoruz. Bunun için de sizlerin bir araya gelerek kurduğu kuruluşlara ihtiyacımız var. Sizlerden her konuda yardım isteyeceğiz. Ben yaptım oldu anlayışımız yok” dedi.

Katılımcı bir belediye anlayışını benimsediklerini ifade eden Başkan Yavaş, “Geçmiş dönemlere ait örneklerden yola çıkarak, önemli yatırımlarla ilgili kendim karar almak istemiyorum. Bu tür konuları halka açacağız” dedi.

ETİMESGUT’UN ALTYAPI SORUNU ÇÖZÜLECEK

Son dönemde Etimesgut’ta yaşanan su taşkınlarıyla ilgili değerlendirmelerde de bulunan Başkan Yavaş, ilçede altyapı sorununu çözeceklerini söyledi ve şöyle konuştu:

“Kendi evimin su bastığını düşünüyorum. Ne hale gelir insan. Bu empatiyi yaptığınız zaman, yaşanan sorunu gidermek zorunda olduğunuzu hissediyorsunuz. Etimesgut’a gittim ve orada 4. kez böyle bir felaketin yaşandığını öğrendim. Burası için bu yaz ihaleye çıkacağız. Kaç paraya mal olursa olsun bir daha burasını sel basmayacak. İklim koşullarına bağlı olarak bu tür yağışlar devam edecek ama biz de altyapıyı güçlendirerek karşı koymaya çalışacağız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz