Başkan Tiryaki Örnek Mahallesi sakinleri ile buluştu

0
186
- Reklam -

Referandum sürecinde her gün vatandaşlarla bir araya gelen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Örnek Mahalle sakinleri ile bir toplantı yaptı. Örnek Kadın Eğitim Kültür Merkezi’ndeki toplantıya 100 kişi katıldı.

Telsizler Blokları’ndaki kentsel dönüşüm süreci hakkında da konuşan Başkan Tiryaki: “Her zaman olduğu gibi yine vatandaşımızın isteği doğrultusunda hareket ettik” dedi.

Başkan Tiryaki, program sonrasında resim atölyelerini gezdi ve kültür merkezi kreşindeki çocukları oyuncaklarla sevindirdi.

- Reklam -

Bakanlığın vereceği karar bekleniyor

“Güçlü bir Türkiye, Güçlü bir Altındağ” sloganını yineleyen Başkan Tiryaki, son 10 yılda ilçedebüyük bir değişim yaşadığını Aktardı. Veysel Tiryaki, Örnek Mahallesi’nin de çok değerli bir bölge olduğunu söyledi.

Dönüşüm sürecinin 16 blokta 480 daire ile başladığını şimdi ise 99 blokta 2665 daireye ulaştığına dikkat çeken Başkan Tiryaki, dönüşüm kararının tamamen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan çıkacağını kaydetti.

Başkan Tiryaki, vatandaşın isteği doğrultusunda hareket ettiklerini tekrarladı ve bu bölgenin kentsel dönüşüm alanı olarak ilan edilmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na teklif götürdüklerini belirtti.

Başkan Tiryaki Örnek Mahallesi sakinleri ile buluştu

Güçlü Türkiye Güçlü Altındağ

“Bakanlığın konuyla ilgili olarak kısa süre içinde onay vermesini bekliyoruz. Fazla uzun süreceğini sanmıyorum” diyen Başkan Tiryaki, amaçlarının vatandaşa daha değerli bir yaşam alanı sunmak olduğunu aktardı. Başkan Tiryaki, dönüşüm kararı almayan mahallelerin daha sonra bu durumdan pişman olduğunu da aktardı.

Vatandaşın bölge ile ilgili dile getirdiği problemlerin ancak kentsel dönüşümle son bulacağını vurgulayan Başkan Tiryaki, sözlerine şöyle son verdi: “Altındağ’ın en ücra noktaları bile dönüşüme uğradı.

Bence bu bölgede dönüşüm çoktan başlamalıydı. İlçede yaptığımız kentsel dönüşüm çalışmaları ortada. Gidin diğer mahallelere bakın. Bugüne kadar kimsenin evini zorla yıkmadık, yıkmayız da…”

Önümüzdeki süreçte hem Türkiye’nin hem Altındağ’ın daha müreffeh daha huzurlu olacağına inandığını aktaran Veysel Tiryaki, Türkiye’deki gelişime paralel olarak Altındağ’daki değişimin de hızlanarak süreceğine dikkat çekti.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz