Başkan Aydın’dan Milli Takım kampına ziyaret

0
11

 10-16 Şubat tarihleri arasında İtalya’da düzenlenecek olan Avrupa Büyükler Güreş Şampiyonasına İstanbul Sarıyer Mersinli Ahmet Tesislerinde hazırlanan Greko-Romen güreş milli takım kampını Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın ziyaret etti. Musa Aydın takımın son durumu hakkında Teknik Direktör Salih Bora ve ekibinden bilgiler aldı.

Başkan Aydın daha sonra milli takım idmanını takip ederek kampta bulunan güreşçilerle tek tek sohbet etti. Kamp ziyaretlerinin bundan sonrada süreceğini belirten  Başkan Musa Aydın, “Bu yıl Olimpiyat yılı. Bizlerde kelimenin tam anlamıyla güreşte seferberlik ilan ettik. Önce Avrupa şampiyonası, ardından da Olimpiyat elemelerinde hedeflerimize ulaşmak istiyorsak çalışmalarımızı çok titiz bir şekilde sürdürmek zorundayız. Şu ana kadar her şey yolunda. Bu gün Grekoromen Milli Takım Kampında gördüğüm sinerji beni çok mutlu etti. Dün Kadın Milli Takımımızın kampını ziyaret ettim. Orada da olumlu bir hava var. Tüm takımlarımızın kamplarını sık sık ziyaret etmeye devam edeceğim” dedi.
                    

Takımın son durumu hakkında bilgi veren Grekoromen güreş milli takım Teknik Direktörü Salih Bora ise son derece iyi bir ortamda çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek “Önümüzde öncelikle Avrupa güreş şampiyonası var. İtalya’da yapılacak olan bu şampiyonada takım halinde ilk üçe girmeyi hedefliyoruz. Tabi asıl hedefimiz Olimpiyat elemeleri. Dünya şampiyonasında alamadığımız Olimpiyat vizelerini bu kalifikasyonlarda almak istiyoruz. Amacımız Olimpiyatlarda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek” şeklinde konuştu. Başkan Musa Aydın idmanın ardından milli takım heyetiyle birlikte akşam yemeği yedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz