14 Şubat Sevgililer Günü’nde Keçiörenli 14 çift hayatlarının en önemli imzasını Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ın kıydığı nikahta attılar.

Keçiören Belediyesi ayrıca 14 Şubat günü her beş dakikaya düşen bir nikahla Türkiye’nin en çok nikah kıyan belediyesi de oldu.

Her yıl 14 Şubat’ta Keçiören Belediyesi ve Antares AVM’nin işbirliğiyle düzenlenen toplu nikah töreni 14 çiftin daha yüzünü güldürdü. Antares AVM Bella Nikah Salonu’nda düzenlenen nikah törenine evlenecek çiftlerin yakınları da katıldı.

Keçiören Belediyesi ve Antares’in işbirliğiyle bu yıl toplu nikah törenlerinin altıncısını gerçekleştirdiklerini belirten Belediye Başkanı Mustafa Ak, “14 çiftimiz toplumumuzun temelini oluşturan aile yuvasını kuracaklar. Aile bizler için çok önemlidir. Temelinde sevgi, saygı, sadakat vardır.

Açlıkta, yoklukta, iyi ve kötü günde beraber olmak, tahammül etmek vardır. Çiftlerimiz bugün atmış oldukları imzalarla hem bu dünyalarında hem de öbür dünyalarında mutlu olurlar inşallah” diye konuştu.

Başkan Ak 14 Şubat’ta 14 çifti evlendirdi
Başkan Ak 14 Şubat’ta 14 çifti evlendirdi

GÖZLERİYLE DE “EVET” DEDİLER

50-60 yıl boyunca birbirlerine sevgi ve saygıyı hiç kaybetmeyen evli çiftlerin olduğuna dikkat çeken Başkan Ak, “Cenab-ı Allah bütün evlenecek olan çiftlerimize Peygamberimiz Hz.Muhammed(S.A.V) ve Hz.Hatice’nin, Hz. Ali ile Hz.Fatıma’nın, Hz. Adem ve Hz. Havva’nın muhabbetini ve sevgisini nasip etsin inşallah” temennisinde bulundu.

Daha sonra gençlerin nikahını kıyan Başkan Ak, “Çiftlerimizin gözlerine bakarak evetleri görmek istiyoruz” derken, törene katılan çiftlerin yakınlarına da dönerek “Sizler de şahit oluyor musunuz?” diye sordu.

Salondan güçlü bir şekilde “evet” yanıtı gelirken, Başkan Ak atılan imzaların ardından evlilik cüzdanlarını gelinlere teslim etti. Genç çiftlere kahve fincanı takımı hediye eden Mustafa Ak, günün anısına toplu hatıra fotoğrafı da çektirdi.

HER BEŞ DAKİKADA BİR NİKAH KIYILDI

Bu sırada töreni izleyenler arasında yer alan İsrafil Korkmaz(64) adlı emekli bir vatandaş,  “Başkanım Keçiören’e ve Ankara’ya unutulmaz hizmetler yaptınız. Keçiören halkıyla bütünleştiniz. Sizin gibi değerli büyüklerimizi Allah başımızdan eksik etmesin inşallah” diyerek Başkan Ak’a teşekkür etti. Pasta kesimi ve yeni evli çiftlerin ilk danslarını etmelerinin ardından tören sona erdi.

Öte yandan Keçiören Belediyesi, her beş dakikada bir kıydığı nikahla 14 Şubat’ta Türkiye’nin nikah şampiyonu oldu. 14 Şubat’ta 14’ü Başkan Ak tarafından olmak üzere toplam 80 nikah kıyıldı.

FACEBOOK YORUMLARI