Ana Sayfa Öne Çıkan Basın ve Arabuluculuk

Basın ve Arabuluculuk

-

BADER-Bağımsız Arabulucular Derneği 27 Ekim 2017 yılında Ankara Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü’nün yasal kuruluş sürecini tamamlamış ve faaliyete geçmiştir.

BADER arabuluculuk mesleğini tanıtmak ve geliştirmek, arabulucuk mesleğini yürütenler arasında yardımlaşma ve işbirliğini sağlamak, gerçek ve tüzel kişileri aralarındaki hukuk uyuşmazlıklarının giderilmesi için, tarafsız ve bağımsız üçüncü bir kişi olan Arabulucu yardımıyla ve kendi iradelerine dayalı, alternatif bir çözüm için bilgilendirmek ve özendirmek,bu şekilde uzlaşı kültürünün yayılmasına vasıta olarak toplumsal barışa katkı sağlamak, bilimsel çeşitli görüşme ve müzakere yöntemleri kullanılarak, bireysel ve toplumsal farkındalık yaratmak ve arabuluculuk çözüm yöntemi ile diğer tüm alternatif çözüm yollarının tanıtımını ve geliştirilmesini sağlamak amaçları ile faaliyette bulunmayı ilke edinmiştir.

Bu amaçla, Ankara Barosu – BADER işbiriliği ile 6 Aralık 2018 saat 14.00’da Ankara Barosu Eğitim Merkezi (ABEM konferans salonu)’nda gerçekleşecektir.

Ankara Barosu Yönetim Kurulu Üyesi AV. Zafer Doğan Bilgin yönetiminde gerçekleştirilecek “BASIN VE ARABULUCUK” başlıklı panele konuşmacı olarak

  • Orhan Uğuroğlu (Sonsöz Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü – Sorumlu Yazı İşleri Müdürü)
  • Oya Armutçu (Hürriyet Gazetesi Yargı Muhabiri)
  • Av. Şahin Mengü (Manisa 23. Dönem Milletvekili)
  • Av. Arb. Murat Akçasoy (Ankara Barosu Disiplin Kurulu Başkanı – BADER Üyesi)

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberler Kaçmaz!

Akne ve leke tedavisinde ‘ışık terapi’ yöntemi

Deri hastalıklarını iyileştirmek amaçlı kullanılan tedavi, cilt sorunlarının yanı sıra kozmetik estetik uygulamalarda da kullanılmaya başlandı.