Başakşehir’de kaçak puro operasyonu kamerada: 8 milyonluk puro ele geçirildi

0
6

İlkay DİKİCİ- Kubilay ÖZEV / İSTANBUL, (DHA)- BAŞAKŞEHİR’de bir depoya yapılan operasyonda satışa hazır halde piyasa değeri  yaklaşık 8 milyon lira olan  80 bin paket kaçak puro ele geçirildi. Gözaltına alınan 2 şüpheliden biri tutuklanırken, operasyon anları da kameraya yansıdı. İstanbul İl Jandarma Komutanlığı, yasadışı yollardan ülkeye sokulan puroların başta İstanbul olmak üzere büyükşehirlerde yaygın olarak bulunan zincir shop büfeler vasıtasıyla piyasaya sürüldüğü bilgisini aldı. Harekete geçen İstanbul İl Jandarma Komutanlığı Kaçakcılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu yerlerdeki çeşitli büfelerde,  en çok tercih edilen bir markaya ait puroların kayıtsız olarak satıldığını tespit etti. Ekiplerin bir aylık incelemelerinin ardından puroların şüpheliler Ö.A. ve M.A. tarafından yurda yasa dışı yollardan ülkeye sokulduğu ve puroların Başakşehir’de bir depoda olduğu belirlendi.

DAĞITIM ESNASINDA BASKIN
Başakşehir’deki depo çevresine jandarma ekiplerince geniş güvenlik önlemi alındı. Arama kararının ardından  sevkiyat günü operasyon için düğmeye basıldı. Operasyonda, dünyada ve ülkemizde en çok tercih edilen bir markaya ait çeşitli aromalarla zenginleştirilmiş versiyonları bulunan piyasa değeri yaklaşık 8 milyon lira olan 80 bin paket puro ele geçirildi. Jandarma ekiplerince Ö.A. ve M.A. gözaltına alındı.

BİR ŞÜPHELİ CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ
Gözaltına alınan şüpheli M.A. adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, Ö.A. ise tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yakalanan 80 bin paket puro İstanbul İl Jandarma Komutanlığı Maslak Kışlası’nda sergilendi.

(Fotoğraf)