Barış içinde ve hep birlikte…

0
163

Çankaya Belediyesi  hayvan severlerle bir araya geldi. Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Anıl Sevinç’in katılımıyla gerçekleşen toplantıda, sokak köpekleri  ile ilgili bugüne kadar neler yapıldığı, hangi konularda eksiklikler olduğu ve eksikliklerin nasıl giderilebileceği konuları ele alındı.
Çankaya Belediyesi olarak tüm çalışmaları, toplumun ilgili kesimleriyle birlikte  hayata geçirmeye çalıştıklarını belirten Sevinç, hayvan severlerle daha önce de bir araya geldiklerini ve bundan sonraki süreçte de düzenli olarak karşılıklı fikir alışverişi içinde olacaklarını söyledi. Sevinç, toplumun kararlara ve uygulamalara katılımı olmadan hiç bir sorunun köklü ve kalıcı biçimde çözülemeyeceğini belirtti.
Sokak hayvanları sorunun çözümünde, sokak hayvanları ile kent insanının birlikte yaşama alışkanlığını ve kültürünü geliştirmenin kritik bir rolü olduğunun vurgulandığı toplantıda,  belediye ve hayvan sever  işbirliğinin önemine dikkat çekildi.  Toplantıda, alınacak tedbirlere sokak hayvanlarından korkan insanlar da göz önünde bulundurularak karar verilmesi gerektiği vurgulandı.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz