Türkiye Bankalar Birliği, son günlerde Bankalar Birliği’nin ismi kullanılarak “hediye kazandınız” gibi açıklamalarla bankalar üzerinden dolandırıcılık girişimleri yapıldığını bildirdi. TBB, “Hiçbir şekil veya koşulda bankaların müşterilerine hediye vermesi söz konusu değildir” açıklamasında bulundu.

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), son günlerde meydana gelen dolandırıcılık girişimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Türkiye Bankalar Birliği’nin ismi kullanılarak “hediye kazandınız” gibi açıklamalarla dolandırıcılık girişimleri yapıldığı hususunda bilgi edinildiğini bildiren TBB, açıklamasında şunları kaydetti:
“Türkiye Bankalar Birliği, banka müşterilerinden kişisel bilgi talep etmediği gibi, herhangi bir hizmet karşılığı ücret talep etmesi de söz konusu değildir. Bu konuda görevli ve yetkili değildir.
Türkiye Bankalar Birliği, bankaların vermiş oldukları internet bankacılığı hizmetlerine her hangi bir şekilde taraf değildir. Banka müşterilerinden bilgi, belge istemez ve internette veri girişi talebinde bulunmaz. Hiçbir şekil veya koşulda bankaların müşterilerine hediye vermesi söz konusu değildir.
Türkiye Bankalar Birliği’ne atfen yapılan telefon aramalarına veya SMS’lere kesinlikle itibar edilmemeli, bir dolandırıcılık olayına maruz kalmamak için kişisel bilgiler üçüncü kişi ya da kurumlar ile asla paylaşılmamalıdır. Bu tür dolandırıcılık eylemleri ile karşılaşanların ivedilikle savcılık ve emniyet müdürlüklerine başvurması gerekmektedir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz