Ana Sayfa Güncel Haberler Bakan Soylu'nun sözü üzerine Gümüşhane'de çalışmalar başladı

Bakan Soylu’nun sözü üzerine Gümüşhane’de çalışmalar başladı

-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun stat yapılacağının müjdesini vermesi ve ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın da Gümüşhanespor Stadyumu’nu yatırım programına alarak çalışmalara başlaması, kent ve Gümüşhanespor camiasını heyecanlandırdı.

Gümüşhane Dernekleri Federasyonu (GÜDEF) tarafından 2 ay önce İstanbul’da organize edilen ‘Gümüşhaneliler Buluşması’ programına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, taraftarların ‘Stat istiyoruz’ tezahüratlarına cevap olarak, “Gümüşhane-Bayburt arasına havalimanı yapan AK Parti, Gümüşhane’ye stat yapmaz mı? Şahsi olarak üzerime alıyorum Gümüşhane Stadı işini. Hiç merak etmeyin. Biz bu zamana kadar sözümüzün altında kalmadık. Ben çok söz veren bir insan değilim ama Gümüşhane bir şey isterse iş değişir” ifadeleriyle Kırmızı-beyazlı camiaya stat müjdesi vermişti.

Bakan Soylu’nun stat yapılacağının müjdesini vermesi ve ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı‘nın da Gümüşhanespor Stadyumu’nu yatırım programına alarak çalışmalara başlaması da, kent ve Gümüşhanespor camiasını heyecanlandırdı. Önümüzdeki yıl ihalesi yapılacak stadın tribünleri tekrar ve daha modern hale getirilerek, kapasitesinin 4 binden 10 bine çıkarılacağı öğrenildi.

İstanbul Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Habip Arslan, her türlü platformlarda Gümüşhane’nin modern bir stadyuma ihtiyacı olduğunu dile getirmeye çalıştıklarını belirterek, “Son 3 sezondur Gümüşhanespor’un tüm maçlarına katılıyorum. Gümüşhanespor’un hem taraftarı hem de İstanbul’da bulunan  STK’sının üyesiyiz. Bizim görevimiz Gümüşhane’ye en iyi yatırımları yaptırmak. Biz de Gümüşhane’nin modern bir stada ihtiyacı olduğunu gördük. Modern bir stadımız yok. Modern bir stada kavuşmak için de bütün platformlarda milletvekilleri olsun bakanlarımı olsun karşılaştıklarımız da dile getiriyoruz. İçişleri bakanımız Süleyman Soylu’nun da katılım gösterdiği Gümüşhane Dernekler Federasyonu’nun yapmış olduğu programda Gümüşhane’ye modern stadyum yapılması noktasındaki isteklerimizi hazırladığımız pankartla dile getirdik” ifadelerini kullandı.

“BAKANIMIZ STAT SÖZÜNÜ VERDİ”

Mevcut stadın daha iyi hale getirilmesini istediklerini ve bunun içinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan söz aldıklarını kaydeden Arslan, “Her ilde modern bir stadyum yapıldı veya yapılmaya başlandı. Gümüşhane’ye neden yapılmıyor? Bizim bu stada ihtiyacımız olduğu için istiyoruz. Modern bir stadyum üzerine daha iyi bir stadyum istemiyoruz. Biz sadece var olan stadyumumuzun daha modern olmasını istiyoruz. Daha modern bir stadyum Gümüşhane’ye yakışır.  İçişleri bakanımız Süleyman Soylu stat sözünü verdi, inşallah olacak” diye konuştu.

Bu Haberler Kaçmaz!

Facebook, Instagram kullanıcılarının şifrelerini korumasız bir şekilde sunucularında 'yanlışlıkla' depoladıklarını açıkladı.

Facebook milyonlarca Instagram şifresini ‘korumasız’ saklamış

Facebook, Instagram kullanıcılarının şifrelerini korumasız bir şekilde sunucularında 'yanlışlıkla' depoladıklarını açıkladı.

SONSÖZ ÖZEL HABER VE RÖPÖRTAJLAR

ASMMMO Başkanı Ali Şahin’den önemli uyarı ekonomiye odaklanmalıyız

Ekonomik koşulların tüm topluma zarar verdiğini belirten Ankara Serbest Muhasebeci ve Malı Müşavirler Odası (ASMMMO) Başkanı Ali Şahin, "Gerekli önlemler alınmazsa uzun vadede ülke olarak büyük bir sıkıntı yaşayacağız"
Öz Taşıma İş Genel Başkanı Mustafa Toruntay gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.

Öz Taşıma İş Sendikasından Mansur Yavaş’a Tam Destek

Öz Taşıma İş Genel Başkanı Mustafa Toruntay gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.
Açılış konuşmasında söz alan TBD Başkanı Aktepe yerli ve milli destekli dönüşümün şart olduğunu ifade etti.

Yerli ve Milli Destekli Dijital Dönüşüm Şart

Açılış konuşmasında söz alan TBD Başkanı Aktepe yerli ve milli destekli dönüşümün şart olduğunu ifade etti.