Ana Sayfa Yerel Haberler Bahçıvan adayları eğitime başladı

Bahçıvan adayları eğitime başladı

-

Çankaya Belediyesinin geleneksel hale getirdiği ve yıl düzenlediği Bahçıvanlık Eğitiminin ilk dersi yoğun bir katılımla başladı.


Çankaya Belediyesinin insanlara doğa sevgisini aşıladığı ve 9 yıldır aralıksız sürdürdüğü Bahçıvanlık Eğitiminin ilk dersi vatandaşların yoğun katılımıyla başladı. Belediyenin Yılmaz Güney Sahnesinde gerçekleşen eğitimlere 330 bahçıvan adayı katıldı.

Teorik derslerin yanı sıra uygulamalı eğitimlerin de verildiği bahçıvanlık kursu hafta içi her gün olmak üzere iki hafta sürecek. Eğitimlerin ücretsiz verildiği kursta bahçıvan adaylarına ilk etapta toprak hazırlığı, iç ve dış mekan süs bitkileri üretim ve bakımı, meyve türlerinin yetiştirilmesi, aşılama gibi temel teorik bilgiler veriliyor.

Çankaya Belediyesinin aralıksız sürdürdüğü ve bugüne kadar 2800 vatandaşın yararlandığı eğitimlerde kursiyerlere saksı değiştirme, çelikle ayırma, çiçek dikimi gibi uygulamalı eğitimler de verilecek. Çankaya Belediyesinin çiçek üretim merkezi olan Uğur Mumcu Parkı içerisindeki seraları da gezecek olan kursiyerlere eğitimlerinin sonunda katılım sertifikaları verilecek.

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberler Kaçmaz!

Türk bilim insanları kalp üretecek

Türk bilim insanları, kök hücreler ile 3 boyutlu biyo-yazıcı teknolojilerini birleştirerek yapay insan dokuları üretiyor.