Bağcılar’da gasbın ardından kılık değiştiren kadın şüpheli kamerada 

0
11
- Reklam -

Buse PEHLİVAN/İSTANBUL,(DHA)- BAĞCILAR’da Suriye uyruklu akrabalarının evine tornavida ile girerek yaklaşık 500 bin lira gasp eden 5 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin kaçış anları kameralara yansırken, 2’si kadın 5 şüpheli adliyeye sevk edildi. 
Olay, 16 Ekim tarihinde saat 16.00 sıralarında Bağcılar’da meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Suriye uyruklu Muhammed A. (38) ve eşi Hanaa A. (29) Bağcılar’da adrese tornavida yardımıyla kapıyı açarak içeri girdi. O sırada evde olan Azize Ö.(65) ve 16 yaşındaki oğlu Y.E.’yi bağlayarak 8 bin euro, 20 bin lira ve 700 gram altın olmak üzere toplamda 500 bin lira çalarak kaçtı. 
Olayın ardından iplerden kurtulan anne oğul Suriye’de sattıkları bir arsanın parasının gasp edildiğini polise bildirdi. Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliğine bağlı ekipler, olay yeri görüntülerini incelemeye aldı. Yaklaşık 9 kilometre süren kamera çalışmasının ardından şüphelilerin kimliğini tespit etti. 

Ekipler, 24 Ekim’de olayı gerçekleştiren Muhammet A. (38) ile eşi Hanaa A’yı (29) ve şüphelilerle bağlantılı oldukları belirlenen Safa F., Cuma F. ile Ahmet A.’yı yakaladı. Şubede ifadesi alınan şüphelilerden Muhammed A. ve Hanaa A.’nın evlerine girdikleri Azize Ö. ile uzaktan akraba olduklarını ve satılan arsadan haberdar oldukları için olayı gerçekleştirdikleri öğrenildi. Şubede işlemleri tamamlanan 2’si kadın 5 şüpheli adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin olayın ardından farklı iki yöne kaçtıkları Hanaa A.’nın olay yerinden kaçarken kıyafet değiştirdiği güvenlik kameralarına yansıdı. 

- Reklam -

 

- Reklam -