• Haberler
Ana Sayfa Yerel Haberler Atık Pille Tiyatroya

Atık Pille Tiyatroya

-

Altındağ Belediyesi, hem tiyatroya hem de çevre temizliğine teşvik açısından önemli bir farkındalığa imza attı.

Şair Baki Kültür Merkezi’ndeki ‘Çevreci Kedi Çevki ile Dönüşüm İyi Gelecek’ isimli tiyatro gösterisine yaklaşık 600 öğrenci katıldı. Öğrencilerin topladığı plastik pet şişeler ve atık piller tiyatro bileti yerine geçti. Atıkların geri dönüşüme kazandırılması hakkında bilgi edinen 4. 5. ve 6. sınıf öğrencileri, keyifli dakikalar yaşadı. Cam, plastik ve metal ambalaj kostümlerle sahneye çıkan oyuncular, Altındağlı öğrencilere geri dönüşümü anlattı. Etkinlik sonunda tüm öğrencilere içerisinde bilgilendirici broşür, magnet, kalem, top, pastel boya bulunan sıfır atık bez çantası hediye edildi.

EĞİTİMLER VERİLECEK

Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı, çevre temizliğine ve geri dönüşüme verdikleri öneme dikkat çekti. Altındağ’ın el ele daha güzel bir hale geleceğini belirten Başkan Balcı, gençlik merkezlerinde, kadın eğitim kültür merkezlerinde, okullarda ve kreşlerde düzenledikleri çevre ve temizlik eğitimleriyle bu konuda büyük mesafe kat edeceklerinin altını çizdi. Çevre bilincinin küçük yaşlardan itibaren kazanılacağına dikkat çeken Başkan Balcı, ilçede ‘sıfır atık yönetim sistemi’ kurmak istediklerini de sözlerine ekledi.

- Reklam -

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

Güncel Haberler

İlginizi çekmeyebilir ‘özyazım’dır!

Benim gibi altmışlı yıllarda, Ali Püsküllüoğlu’nun “Öz Türkçe Sözlüğü”yle laf yarıştırmış, biri için “Selfie” özçekim ise “kendine yazım”da “özyazım” dır.

Anlaşmasız brexıt olur mu?

İngiltere’de yayınlanan Sunday Times gazetesi, İngiliz hükûmetinin hazırladığı anlaşmasız Brexit senaryosunu yayımladı.

Helal olsun size…

Geride bıraktığımız Kurban Bayramını geçmiş te olsa kutluyor, sağlık ve mutluluk içinde nicelerine ulaşmanızı diliyorum.

Titanyum Dioksit… Tehlike!

Şimdi birçoğumuz başlığa bakıp, bu sözde nereden çıktı? Bu maddenin ne tehlikesi var, diyebilirsiniz.

Erdoğan’ı zor kararlar bekliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, üzerinde baskılar hızla artmaya başladı.

Avcılar’da “Duvarsız ev”in kiracıları hak arayışında

Avcılar’da kentsel dönüşüm kapsamında yenilenmesine karar verilen 4 katlı bina yıkılınca, bitişikteki binanın en üst katındaki iki dairenin duvarlarının olmadığı ortaya çıkmıştı.

Bu Haberler Kaçmaz

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz