Atatürk Havalimanı’nda 340 sefer iptal oldu

766

THY, Atatürk Havalimanı’ndaki canlı bomba saldırısının ardından 340 seferini de iptal etmek zorunda kaldı. Havalimanı uçuşlara açık ancak seferler gecikmeli yapılabiliyor.

ATATURK HAVALIMANI'NA BU SABAH SAAT 05.00'TEN ITIBAREN HAYAT NORMALE DONDU. FOTOGRAF:FAIK KAPTAN/ISTANBUL,(DHA)
ATATURK HAVALIMANI’NA BU SABAH SAAT 05.00’TEN ITIBAREN HAYAT NORMALE DONDU.
FOTOGRAF:FAIK KAPTAN/ISTANBUL,(DHA)

Atatürk Havalimanı’ndaki terör saldırısının şiddeti gün ağırınca ortaya çıktı. 3 canlı bomba tarafından gerçekleştirilen 36 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan terör saldırısının ardından Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş ve Geliş katında büyük hasar meydana geldi. Bir canlı bombanın yerde kendini patlatmasının ardından yerde çukur oluşurken, camlarda ise mermi izleri görülüyor. Havalimanındaki saldırı sonrası hasar gören camlar ve yerler, görevliler tarafından temizlenirken, güvenlik güçleri ise havalimanı içi ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı.

TÜRK BAYRAĞI VE ATATÜRK POSTERİ ASILDI

ATATURK HAVALIMANI'NDA DUN GECE YASANAN TEROR OLAYINDAN SONRA CANLI BOMBANIN UZERINDEKI BOMBAYI PATLATTIGI YERDE YAPILAN CALISMALARIN ETRAFINA ISLETICI FIRMA TAV TARAFINDAN TURK BAYRAGI VE ATATURK POSTERI ASILDI. FOTOGRAF:FAIK KAPTAN/ISTANBUL,(DHA)
ATATURK HAVALIMANI’NDA DUN GECE YASANAN TEROR OLAYINDAN SONRA CANLI BOMBANIN UZERINDEKI BOMBAYI PATLATTIGI YERDE YAPILAN CALISMALARIN ETRAFINA ISLETICI FIRMA TAV TARAFINDAN TURK BAYRAGI VE ATATURK POSTERI ASILDI.
FOTOGRAF:FAIK KAPTAN/ISTANBUL,(DHA)

Saldırının yapıldığı yerlerin etrafına Türk bayrağı ve Atatürk posteri asıldı. Bu arada 02.20’de uçuş seferlerine açılan Havalimanı’nda sabah saatlerinden itibaren yolcular gelmeye başladı. Uçuşların gecikmeli olarak gerçekleşmesinden dolayı yolcular havalimanında beklemek zorunda kalıyor. Bu arada yetkililer uçuşlarda ortalama iki saatlik gecikmelerin meydana gelebileceğini ifade ettiler.

30 UÇAK BAŞKA LİMANLARA YÖNLENDİRİLDİ

HAVALIMANI UCUSLARA ACILDI, SEFERLER GECIKMELI YAPILABILIYOR. FOTO: Faık KAPTAN/ISTANBUL, (DHA)
HAVALIMANI UCUSLARA ACILDI, SEFERLER GECIKMELI YAPILABILIYOR. FOTO: Faık KAPTAN/ISTANBUL, (DHA)

Dün saat 21.20’de meydana gelen terör saldırısı sırasında Havalimanı’na iniş yapan uçaklar saatlerce apronda beklemek zorunda kaldı. Aynı zamanda yoğunluk ve saldırı nedeniyle Atatürk Havalimanı’na iniş yapamayan 30 uçak başta Sabiha Gökçen Havalimanı olmak üzere İzmir Adnan Menderes ve Ankara Esenboğa Havalimanlarına yönlendirildi. THY, terör saldırısının ardından 340 seferini iptal etti.