MUĞLA’nın Marmaris İlçesi’nde yaşayan 21 kadın ressam, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için ‘Atatürk ve Cumhuriyet Kadınları’ konulu karma sergi açtı.

MUGLA’NIN MARMARIS ILCESI’NDE, 21 KADIN RESSAM ‘8 MART DUNYA EMEKCI KADINLAR GUNU’ KAPSAMINDA ‘ATATURK VE CUMHURIYET KADINLARI’ KONULU KARMA RESMI SERGISI ACTI. (FOTO: ALI GUNDOGAN/MARMARIS, DHA)

Marmaris’te yaşayan 21 kadın ressam, 8 Mart Dünya Emekçiler Günü nedeniyle, Kültür ve Sanat Evi’nde, ‘Atatürk ve Cumhuriyet Kadınları’ adlı karma resim sergisi açtı. CHP öncülüğünde açılan sergiye; Marmaris Belediye Başkan yardımcıları Dursun Kaplan ve Halil Gökovalı, CHP İlçe Başkanı Acar Ünlü, Marmaris Engelliler Derneği Başkanı İşkadını Şennur Ünlü ile çoğunluğu kadınlardan oluşan vatandaşlar katıldı. Açılış öncesi 21 kadın ressama katkılarından dolayı Marmaris Belediye Kültür ve Sanat Evi tarafından teşekkür belgesi verildi. Her ressamın iki eseriyle katıldığı sergide; 42 yağlıboya, pastel, sulu boya çalışmanın yer aldığı kadın ve Atatürk konulu resimler yer aldı. Serginin en çok ilgi çeken ve satışa çıkarılmayan Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın yağlıboya tablosu oldu.

FACEBOOK YORUMLARI

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.