• Ekonomi
  • Haberler
Ana Sayfa Ekonomi Haberleri Asya piyasaları ECB’nin faiz kararı öncesinde yükseldi

Asya piyasaları ECB’nin faiz kararı öncesinde yükseldi

-

Asya hisse sendi piyasaları Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB), Brexit belirsizliklerinin ve ABD ile olan ticaret gerginliklerinin sebep olduğu korumacı önlenmlerin etkilerini önlemek amacıyla faizleri düşürebileceğini ima etmesi etkisiyle yükseldi.

Yatırımcılar ayrıca Japonya Merkez Bankası ve ABD Merkez Bankası’nın (Fed) görüşmesi sonrasında bir faiz indirimi olacağını bekliyorlar.

Beyaz Saray Ekonomi Danışmanı Larry Kudlow, Çin’in “çok yakında” ABD tarım ürünleri satın almaya başlayacağını umduğunu söylemesi ve tarafların yakın zamanda Pekin’de görüşecekleri basına yansırken konu ile ilgili henüz r3esmi bir açıklama yapılmadı.

Gelişmeler etkisiyle Asya hisse senedi piyasalarında son durum şöyle:

– Nikkei yüzde 0.37,

- Reklam -

 – Hang Seng yüzde 0.57,

– Kospi yüzde 0.9,

– Shanghai Composite yüzde 0.71,

– Shenzen Composite yüzde 1.05 ve

– S&P yüzde 0.7 yükseldi.

- Reklam -

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

Güncel Haberler

Danıştay’ın Son Kararı İle Naylon Fatura Yaygınlaşır Endişesi!

Vergi inceleme elemanları tarafından mükelleflerin defter ve belgelerin incelenmek için istemeleri halinde mükellefler vergi ödevleri gereği ibraz etmek zorundadırlar.

Türk tipi başkanlık sistemi

Özellikle yandaş basın, Tayyip Erdoğan için BAŞKAN sıfatını kullanmaya devam ediyor. Ben şahsen CUMHURBAŞKANI sıfatının daha uygun olduğunu düşünüyorum.

Bilgi çağı nedir?

Dünya gezegeninde yaşayan canlılar arasında hiç şüphe yoktur ki insan en gelişmiş türdür ve gezegendeki canlı türleri arasında piramidin en üst basamağında yer almaktadır.

Kefere Sarraf ve Eski Kudüs Kadısındaki Alacağı

1808 yılının Eylül ayı. İstanbul sarrâflarından (banker) bir gayrımüslim, eski Kudüs kadısı Paşmakçızâde Nâkid Efendi’ye verdiği 4.280 kuruş alacağını bir türlü tahsil edemiyordu.

Dünyaca ünlü modele dudak uçuklatan hediye

Dünyaca ünlü rapçi Travis Scott, geçtiğimiz gün 22'nci yaşını kutlayan sevgilisi Kylie Jenner'a dudak şeklinde bir kolye hediye etti.

Türkiye’nin son 119 yıllık istatistikleriyle deprem gerçeği

Türkiye'de son 119 yılda meydana gelen ve resmi kayıtlara göre 86 bin 456 kişinin hayatını kaybettiği depremler, yıkıcı etkiyi gözler önüne seriyor.

Bu Haberler Kaçmaz

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz