ASUS ROG GZ700 standart masaüstü bilgisayarların yerini alacak. Farklı ve dikkat çeken tasarımıyla dizüstü oyun bilgisayarlarının formunu yeniden tanımlayacağı belirtiliyor.

Asus tarafından ASUS ROG GZ700 için yapılan açıklamada; Klavyesi sökülerek farklı kullanım senaryolarına imkan tanıyor. Dizüstü oyun bilgisayarının, laptop formunda kullanılırken de kasasının yüzeye çarpraz yerleşerek hem gelişmiş soğutma sağlıyor. Aynı zamanda çok daha zengin bir ses deneyimi sunduğu aktarıldı.

Donanım detaylarında ise verilen bilgiler şu şekilde;

“Özel tasarım alüminyum gövdeye sahip ROG GZ700’ün 17,3 inçlik Full HD ekranı ultra akıcı 144 Hz yenileme hızında ve 3 ms tepki süresine sahip. Ayrıca oyunlarda yırtılmaların önüne geçen NVIDIA teknolojisi G-SYNC barındırıyor. Özellikle 3 ms tepki süresinin de rekabetin yoğun olduğu oyunlarda avantaj sağladığı aktarıldı. Marka yetkilileri donanım tarafındaki diğer detayları şu şekilde özetledi; ASUS ROG GZ700 Intel’in en üst düzey Core i9 işlemcisi ve NVIDIA GeForce RTX 2080 Serisi harici grafik işlemcisiyle çalışıyor. Gelişmiş soğutma sistemi sayesinde hem işlemciyi hem de ekran kartını standart hızların çok üstüne aşırtarak rakipsiz performans sağlıyor.”

Açıklamada, günümüzde bilinen dizüstü bilgisayar algısını tümüyle değiştireceği belirtiliyor. Farklı ve yenilikçi tasarıma sahip yapısını üst seviye PC donanımıyla birleştiriyor. Oyun severlere farklı bir kullanıcı deneyimi sunacağı bilgisi verildi.