Arnavutköy’de plastik fabrikası alev alev yandı (Geniş haber)

0
19
- Reklam -

Ahmet YEŞİLMEN- İdris TİFTİKCİ- Taylan ERGÜN / İSTANBUL, (DHA) ARNAVUTKÖY’de bir plastik fabrikası alev alev yandı. Çok sayıda itfaiye ekibi saatler süren çalışma sonucunda yangını söndürdü. Yangında ölen ya da yaralanan olmadı.

Yangın, saat 20.00 sıralarında Arnavutköy Taşoluk Mahallesi’nde bulunan bir plastik fabrikasında henüz bilinmeyen bir nedenle çıktı. Bin metrekarelik alanın üstüne kurulu olan 800 metrekarelik fabrikada çıkan yangına çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine Arnavutköy başta olmak üzere çevre ilçelerden itfaiye ekipleri sevk edildi. Yan tarafında bulunan ahırdaki hayvanların yangın başlamasıyla birlikte bir vatandaş tarafından ahırdan çıkarıldığı öğrenildi. Yangın itfaiye ekibinin yaklaşık 3 saat süren çalışması sonrasında söndürüldü.

- Reklam -

Ahırdaki hayvanları güvenli bir yere taşıyan Hamza Ceyhan, “Fabrika yanıyordu. Baktım kimse yoktu. Ben buranın çevresini bildiğim için arka tarafa baktım koyunlar vardı. Gidip koyunları çıkarıp güvenli bir yere taşıdım. Sonra yavru köpekler vardı onları da çıkardım. Polisler gelip bizi uzaklaştırdı. Elimden geldiğince koyunları taşıdım yardım ettim” dedi.

(FOTOĞRAFLI)

- Reklam -