Arda, Terime ‘beni Çek maçında oynatma’ demiş

146

A Milli Takım oyuncusu Arda Turan, Çek Cumhuriyeti maçı öncesinde Fatih Terim’e giderek bu maçta oynamak istemediğini belirtti

Terim konuyu TFF yetkililerine açarken, tecrübeli oyuncunun bu şok talebi reddedildi.
EURO 2016 D Grubu’ndaki 3. maçında Çek Cumhuriyeti’ni 2-0 mağlup ederek grubunu 3. sırada tamamlayan ve üst tura çıkmak için en iyi üçüncüler arasında yer alma ihtimalini kuvvetlendiren A Milli Futbol Takımımızda büyük bir sevinç hakim, ancak maç öncesinde

yaşanan gelişmeler, yeni bir krizin eşiğinden dönüldüğünü gözler önüne sürüyor.
Bir süredir teknik direktör Fatih Terim’le arası kötü olan takım kaptanı Arda Turan’ın Çek Cumhuriyeti maçından önce Terim’in karşısına şok bir taleple çıktığı ortaya çıktı.

“OYNAMAK İSTEMİYORUM”

Maçtan bir gün önce kaptan Arda Turan, Fatih Terim’in yanına giderek oynamak istemediğini belirtti. Arasının bozuk olduğu tecrübeli teknik adam ise bu kararın kendisine ait olduğunu söyleyerek yıldız futbolcunun talebini reddetti.

Aldığı bu yanıtın ardından Arda Turan, Fransa’daki kampta bulunan TFF yöneticilerine giderek durumu anlattı. Son dönemdeki kaosu göz önünde bulunduran idareciler, Arda’nın bu talebini reddederek sahaya çıkması gerektiğini söyledi ve olası bir gerginliğin önüne geçmek istedi. Fatih Terim de yıldız futbolcuyu ilk 11’de değerlendirerek Arda’nın isteğini değerlendirmemiş oldu.

KAYBEDİLSEYDİ BAŞKA KRİZLER OLUŞACAKTI!

EURO 2016 başladıktan sonra basına verdiği bazı demeçlerde turnuva sonrası görevinden ayrılacağı imalarında bulunan Fatih Terim de Çek Cumhuriyeti galibiyetinin ardından TFF yöneticilerini rahatlattı.

Federasyon yetkililerinin, Çek Cumhuriyeti maçının kaybedilmesi halinde, Fatih Terim’i ciddi olarak sorgulamayı planladığı, ancak alınan galibiyetin bu krizin doğmasını engellediği öğrenildi.

Fatih Terim’in de turnuva sonrasında ayrılmayı ciddi şekilde kafasına koyduğu ve Çek Cumhuriyeti maçı sonrasında yayıncı kuruluş TRT ile yaşadığı gerginliğin ipleri koparmak istemesiyle bağlantılı olabileceği ifade edildi.