Antik kente fotoğrafçı ilgisi

0
149

MERSİN’in Silifke İlçesi’ndeki en iyi korunmuş tarihi kalıntıların yer aldığı Olba Krallığı’na ait Uzuncaburç Antik Kenti yerli ve bayancı turistlerin yanı sıra fotoğrafçıların da ilgisini çekiyor

Mustafa ERCAN/MERSİN, (DHA) – Mersin Fotoğraf Derneği üyesi 40 fotoğrafçı Uzuncaburç Antik Kenti’ndeki Zeus Olbios tapınağı, sütunlu cadde, tanrılar odası, tören kapısı, şans tapınağı, kaya mezarları, su kemerlerini görüntüledi. Derneğin Gezi Sorumlusu Selami Türk, yılın 12 ayı boyunca Mersin’in fotoğrafik olarak zengin olduğunu belirterek, şöyle dedi:

“Fotoğraf Derneği olarak Mersin’in en güzel döneminde fotoğraf çekiyoruz. Mersin’de şu anda kelebek sezonu da başladı. Türkiye’de yaşayan 429 tür kelebeğin 137’si Mersin’de yaşamaktadır. Mersin doğası, tarihi ile bambaşka bir kenttir. 40 kilometre yukarıya çıktığınızda kar bulabilirsiniz. Bu dönem Mersin Türkiye’nin güneş olarak en aydınlık yerlerinden birisidir. Türkiye’den ve dünyadan fotoğraf meraklılarını Mersin’e bekliyoruz. İsteyenlere de dernek olarak her türlü desteği veriyoruz.”
Bu arada, fotoğrafçılar daha sonra tarihi ve turistik Kızkalesi’ne geçerek, yerleşim yerine adını veren deniz içindeki tarihi kaleyi de fotoğrafladı. Gezi kapsamında binlerce fotoğraf çeken 40 fotoğrafçı, çeşitli yarışmalarda, digital platformlarda paylaşımlarda bulunarak bölgenin uluslararası alanda tanıtımı sağlayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz