Ana Sayfa Güncel Haberler Antalya'dan FLAŞ HABER: Muhittin Böcek'in yeğeni ve 5 CHP'li gözaltına alındı

Antalya’dan FLAŞ HABER: Muhittin Böcek’in yeğeni ve 5 CHP’li gözaltına alındı

-

31 Mart seçimini kazanarak Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan ve mazbatasını alarak göreve başlayan Muhittin Böcek’in yeğeni Cemil Böcek ve 5 CHP’li sabah erken saatlerde gözaltına alındı.


Antalya’dan FLAŞ HABER: Muhittin Böcek’in yeğeni ve 5 CHP’li gözaltına alındı… Cumhuriyet Halk Partisinin il seçim koordinasyon merkezinde görevli olan Muhittin Böcek’in yeğeni Cemil Böcek ile Dr. Cem Oğuz, Yusuf Meriç, Doğukan Demirkaya ve adı belirlenemeyen 4 kişi evlerine giden polisler tarafından gözaltına alınarak emniyet müdürlüğüne götürüldüler.

Henüz açıklanma yapılmadı ama yaptığım araştırmaya göre gözaltına alınmalarına Antalya eski belediye Başkanı Menderes Türel’in eşi Ebru Türel’in şikayeti neden oldu.

31 Mart Yerel seçim öncesi Ebru Türel’in sosyal medyaya düşen bir videosu hızla yayılmıştı.

Ebru Türel belediye çalışanları ile yaptığı bir toplantıda özetle, “Antalya’da sokaklarda gezin, dolmuşlarda, otobüslerde CHP teröristlerle HDP ile işbirliği yapıyor” diye anlatın dediği iddiası yer almıştı.

Muhittin Böcek’in yeğeni ve CHP seçim koordinasyon merkezinde görev yapan 5 kişinin bu videoyu sosyal medyada paylaşmalarına tepki gösteren Ebru Türel’in şikayette bulunması nedeniyle gözaltına alındıkları iddia ediliyor

DHA Orhan Uğuroğlu’nun haberini teyit etti

Antalya’da polisten ‘ses kaydı’ operasyonu

ANTALYA, (DHA)- ANTALYA’da seçimlerden iki gün önce ortaya çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı adayı AK Parti’li Menderes Türel’in eşi Ebru Türel’e ait olduğu öne sürülen ses kaydı ile ilgili polis dün sabah operasyon başlattı. Operasyonda, seçimlerde Büyükşehir Belediye Başkanı olan CHP’li Muhittin Böcek’in ekibinden olduğu ileri sürülen 7 kişi, ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü.

29 Mart günü, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı adayı Menderes Türel’in eşi Ebru Türel’e ait olduğu öne sürülen ses kaydı sosyal medyada paylaşılmaya başlandı. Almanya’nın başkenti Berlin’deki bir sosyal medya hesabından paylaşıldığı belirlenen ses kaydında, “Şimdi biz ne yapacağız, biz ikili- üçlü gruplar halinde, size otobüs kartlarımız geldi. Bunları vereceğim. Otobüslere bineceksiniz. Bineceksiniz, konuşacaksınız, ineceksiniz. Erkekler de kahvelere gidip bunları konuşacak. Peki neyi konuşacaksınız. Mesela; PKK’lılar CHP’lilerin listesinde. Ya bunlar seçilirse ya adam baksana eşbaşkanları bundan sonra İstanbul’u, Ankara’yı HDP yönetecek diyor. Tehdit ediyor. Bunları söyleyeceksiniz, lafları yazın. Tamam mı” sözleri yer aldı.

TÜREL ŞİKAYETÇİ OLDU

Ses kaydı üzerine Menderes Türel, “HDP’den umduğunu bulamayan CHP, FETÖ’ye sığındı” açıklamasında bulunarak, kaydın yasa dışı yollarla elde edilerek montajlandığını söyledi. Türel, aynı gün de savcılığa suç duyurusunda bulunup, Emniyet Müdürlüğü’ne giderek şikayetçi oldu. Antalya 1. Sulh Ceza Mahkemesi ise yasa dışı ses kaydının erişiminin engellenmesi kararı aldı.

POLİS OPERASYON BAŞLATTI

Menderes Türel’in eşi Ebru Türel’e ait olduğu iddia edilen ses kaydı ile ilgili başlatılan soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, dün sabaha karşı operasyon başlattı. Operasyonda Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in seçim ekibinde olduğu öne sürülen Cem Oğuz, Cemil Böcek, Yusuf Meriç, Cem Özgür Yaman, Doğukan Demirkaya, Batuhan Gül ve Niyazi Ateş ifadeleri alınmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

Bu arada Başkan Muhittin Böcek ve oğlu Gökhan Böcek’in de konuyla ilgili ifadelerine başvurulacağı öğrenildi.

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Orhan Uğuroğlu
Orhan Uğuroğluhttps://sonsoz.com.tr
1969 yılında Yeni Tanin Gazetesinde 10 yıl, 1981'de Haldun Simavi'nin Günaydın Gazetesinde 10 yıl, 1990'dan 2005'e kadar Türkiye'nin ilk özel televizyonu Star'da, 2014 Ekim'den beri Sonsöz'de...

Bu Haberler Kaçmaz!

Geleceğin mesleği: Çizgi Film ve Animasyon

TEKNOLOJİ ile birlikte her alana etki eden animasyon sektörü, yetişmiş insan gücüne olan ihtiyacı da artırdı.