Etimesgut Belediyesi tarafından bir süre önce hizmete açılan Yukarı Yurtçu Mahallesi (TOKİ Yapracık) Kapalı Pazar Yeri, mahalle sakinlerinden büyük ilgi görüyor. Pazar günleri hizmet veren kapalı pazara gelenler taze sebze, meyve ve yöresel lezzetleri ucuza alabiliyorlar.

Pazarın üzerinin kapalı olması nedeniyle yağmur ve sıcaktan etkilenmeyen vatandaşlar, günün her saatinde alışveriş yapmanın keyfini yaşıyor.
ZABITA DENETLİYOR
Pazar yerinde zabıta merkezi hizmet veriyor. Merkezde görevli zabıta ekipleri, pazaryerinde sık sık denetim yapıyor. Ürünlerin fiyatlarını kontrol eden ekipler esnafı da çığırtkanlık yapmamaları konusunda uyarıyor. Denetimlerle birlikte mahalle sakinleri gönül rahatlığıyla alışverişlerini yapıyorlar.
DEMİREL’E TEŞEKKÜR
Daha önce AVM ve süper marketlerden alışveriş yaptıklarını ifade eden vatandaşlar, pazarın açılmasıyla sebze ve meyve ihtiyaçlarını daha ucuza karşıladıklarını dikkat çektiler. Bu hizmeti mahallelerine kazandıran Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’e teşekkür eden mahalle sakinleri, “Pazarımızdan çok memnunuz. Üzerinin kapalı olması da büyük bir avantajdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz