Tablolar Türk Telekom ile Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde konuşuyor

Sonsöz Gazetesi – Ankara Gazetesi en güncel haberler ile sizlerle…

En son Ankara haberleri bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Ankara haberleri, Ankara’da neler oluyor, artık merak etmene gerek yok hemen Sonsöz Gazetesi’ni takip et!

Sonsöz Ankara’nın ve Ankaralınındır.

Türkiyenin tüm sorunlarını özgür ve özerk yayınlayan, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçekleri yazan ve sonsözün vatandaşın olduğu ilkesini savunan günlük siyasi gazetedir.

Sizlere Haberleri en hızlı ulaştırmak için çalışmaktayız… Başkent gündemine ait gelişmeleri öğrenmek ve son dakika haberleri için Sonsöz Gazetesi sayfasını sık kullanılanlarınıza eklemeyi unutmayın!

Başkent Hakkında Kısa Bilgi

Ankara, Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti, Türkiye’nin en kalabalık ikinci ve dünyanın en kalabalık otuz sekizinci kenti.

Topraklarının büyük bölümü İç Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Sakarya bölümünde yer alır. Türkiye’nin coğrafi merkezine yakın olduğu için, hem konum hem de işlev itibariyle Türkiye’nin kalbi benzetmesi yapılır.

Başkent; kedisi, keçisi ve bu keçinin yünü, tavşanı, armudu, balı, çiğdemi ve Kalecik Karası denilen misket üzümü ile ünlüdür. Ortalama 938 m rakıma sahip olan kentin nüfusu, 2010 yılı ADNKS tabanına dayalı nüfus sayımına göre 4,431,719 kişidir. Bilinen tarihi en az 10 bin yıl öncesine, Eski Taş Çağı’na ulaşan, Hattileri, Hititleri, Frigleri, Lidyalıları, Ahamenişleri (Persler), Makedonyalıları, Galatları (Keltler), Romalıları, Selçukluları ve Osmanlıları ağırlamış, Batı ve Doğu medeniyetlerine ev sahipliği yapmıştır. Geçmişte, Galatlar’ın bir boyu olan Tektosaglara ve sonrasında Friglere başkentlik yapmış olan kent, 1923’ten beridir de Türkiye Cumhuriyeti’ne başkentlik etmektedir.

Diğer bir web sitemiz olan ankaradagundem.net web sitemizden daha detaylı yerel haberleri alabilirsiniz!