Ankara merkezli 14 ilde KPSS operasyonu

169

KAMU Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) usulsüzlük iddialarına ilişkin Ankara merkezli 14 ilde geniş çaplı operasyon başlatıldı.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen operasyonda 82 kişi hakkında gözaltı kararı bulunduğu bu kişilerden 61’inin gözaltına alındığı bildirildi. İllerde gözaltına alınKPSS’de usulsüzlük operasyonu
-Ankara merkezli operasyon kapsamında Sivas’ta 2 kişi gözaltına alındı. Kamu Personel Seçme Sınavı’nda (KPSS) usulsüzlük iddialarına ilişkin operasyon kapsamında Sivas’ta 2 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.
Sivas Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, 2010 yılındaki KPSS’de usulsüzlük iddialarına yönelik Ankara merkezli 14 ilde başlatılan operasyon kapsamında, biri il merkezinde, diğeri Şarkışla ilçesinde 2 kişiyi gözaltına aldı.
Öğretmen oldukları belirtilen bu kişilerin, emniyetteki işlemlerinin ardından Ankara’ya gönderilecekleri kaydedildi.
anların Ankara’ya getirilmesi beklenirken, birçok adreste de aramalar sürüyor.
KPSS Operasyonu’nda İstanbul’da 4 kişi gözaltına alındı
Kamu Personel Seçme Sınavı’nda (KPSS) usulsüzlük iddialarına ilişkin, İstanbul’da 4 kişi gözaltına alındı.
2010 yılındaki KPSS’de usulsüzlük yapıldığı iddialarına yönelik Ankara merkezli başlatılan operasyon kapsamında Bayrampaşa, Ümraniye ve Bahçelievler’de 4 kişinin adreslerinde arama yapıldı. 4 kişi gözaltına alınarak Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi. 4 kişi daha sonra Vatan Caddesinde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.
Şüphelilerin İstanbul’daki işlemlerinin bitmesinin ardından Ankara’ya gönderilecekleri öğrenildi.
– Ankara merkezli başlatılan operasyonda Eskişehir’de bir kadın öğretmen gözaltına alındı
– Kamu Personel Seçme Sınavı’nda (KPSS) usulsüzlük iddialarına ilişkin operasyon kapsamında, Eskişehir’de bir kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekilliğinin talimatıyla, 2010 yılında yapılan KPSS’de usulsüzlük, soruların sızdırılması ve kopya iddialarıyla başlatılan soruşturma kapsamında Eskişehir’deki bir orta öğretim kurumunda öğretmenlik yapan Sabire A, gözaltına alındı.