Ankara, Asya ve Avrupa’nın ulaşım koridoru oldu

107

Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Ankara’nın herhangi bir yerle demiryolu ulaşımı, saatler alıyordu. Konya-Ankara arası 5-6 saatte alınıyordu. Hiç kullanılmayan hatlardı. Şimdi Ankara Yüksek tren hatlarının merkezi oldu. Artık Ankara sBüyükşehir Belediyesi’nce yapımı gerçekleştirilen Yenimahalle-Şentepe Teleferik hattı, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından açıldı.
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başkan Gökçek’in ardından binlerce Ankaralının sevgi gösterileri arasında yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarı döneminde hava, kara ve demiryolu ulaşımında gelinen noktaya dikkat çekerek, “Ankara Havalimanı’nı sıradan Havalimanı görüntüsünde çıkarıp Türkiye’de ve Dünya’da en önemli havalimanı haline getirdik. Anadolu jet ile bütün illeri Ankara’ya bağladık” dedi.
Havalimanı ile Ankara arasındaki yolun çağdaş standartlara getirildiğini hatırlatan Başbakan Davutoğlu, “Kuzey Ankara’daki kentsel dönüşüm projesi ile Havalimanına eskiden inenler gecekondu mahallesinin arasından geçerek Ankara’ya geliyorlardı. Kentsel dönüşüm ile o mahallelerde yaşayanların hepsi en çağdaş standartlarda konutlara kavuştu” diye konuştu.adece Anadolu’nun kalbi değil, Türkiye’nin onurlu Başkenti değil, Avrupa ile Asya arasındaki ulaşım koridorlarının da Başşehri oldu.”