Altınköy Açık Hava Müzesi, Arap televizyonunda

0
1212

Altındağ Belediyesi’nin son yıllara damgasını vuran projesi Altınköy Açık Hava Müzesi, Türkiye’de olduğu kadar dünyada da büyük ilgi görüyor. Altınköy’ü ziyaret eden yabancı misafir sayısı her geçen gün artarken, dünya basınının da gözleri Altınköy’e çevrildi.

Ulusal basında sık sık haber konusu olan Altınköy Açık Hava Müzesi, Orta Doğu ve Arap dünyasının en çok izlenen televizyon kanalı El Cezire’de haber bültenine konu oldu. Katar’dan tüm dünyaya yayın yapan El Cezire televizyonunda yayınlanan haber bülteni, Altınköy’ü konu ettiği bölümüyle Arap ülkelerinde ilgiyle izlendi. El Cezire televizyonu muhabiri Muhammet Faitrounim, müzeyi ziyaret ederek izlenimlerini paylaştı.

- Reklam -

Altınköy, ilgiyle izlendi.

Altınköy Açık Hava Müzesi çantı evleri, asma köprüsü, fırını, demircisi, köy kahvesi, bakkalı, doğal hayatı ve tertemiz havasıyla, Arap televizyonlarına konuk oldu. Arap dünyasında, geniş kitleler tarafından izlenen El Cezire Televizyonu’nda ana haber bültenine konu olan Altınköy Açık Hava Müzesi, ilgiyle izlendi.

“Altınköy Açık Hava Müzesi’ni çok beğendik.”

Altınköy Açık Hava Müzesi’ni çok beğendiklerini, tüm dünya tarafından örnek alınması gereken bir proje olduğuna inandıkları için haber yapmayı istediklerini söyleyen muhabir Muhammet Faitrounim “Altınköy Açık Hava Müzesi ve burada gerçekleştirilen faaliyetler bizi çok etkiledi. Bunu televizyonumuz aracılığıyla ülkemize göstermek ve tanıtmak istedik.” dedi.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz