Altındağlı çocuklardan anlamlı Çanakkale programı

143

Çanakkale Zaferi’nin 100’üncü yıldönümü kutlamalarına Altındağlı çocuklar damga vurdu. Altındağ Belediyesi’ne bağlı gençlik merkezlerine üye çocuklar, hazırladıkları “100 Yıllık Destan Çanakkale” isimli programla izleyenleri büyüledi. Yoğun bir katılımla Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ev sahipliği yaptı. Altındağ Kaymakamı Ali Fuat Türkel, kaymakamlık ve belediye yöneticileri ile meclis üyeleri ve muhtarların da katıldığı programda, gençlerin aileleri de heyecanlı anlar yaşadı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program “Çanakkale Yolculuk Notları” belgeseli ile devam etti. Altındağlı çocuklar, daha sonra Çanakkale konulu kompozisyonlarını izleyicilerle paylaştı. Gençlik korosu eşliğinde Çanakkale türkülerini seslendiren Altındağlı çocuklar, daha sonra Mehmet Akif Ersoy’un “Asım’ın Nesli” şirini dile getirdi. Altındağlı çocuklar, “Kendi Destanını Yazanlar” isimli tiyatro gösterisiyle de büyük alkış aldı. Program dans gösterimi ve “Zafer Oratoryosu” ile son buldu.
Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, duygu yüklü konuşmasında Çanakkale’nin Türk tarihinde çok önemli bir yere sahip olduğunu belirtti. Çanakkale Savaşları’nda şehit düşen bir Mehmetçiğe ait mektubu okuyan Tiryaki, izleyicilere duygu dolu anlar yaşattı.