Altın Masa çözüm üretiyor

0
487

Altındağlı vatandaşların her konuda istek, şikayet, öneri ve düşüncelerini iletebildiği Altın Masa birimi, Altındağlı vatandaşların işini kolaylaştırıyor.  

Kurulduğundan bu yana, Altındağlı vatandaşların istek ve taleplerine en kısa zamanda cevap vererek, öneri ve şikâyetleri değerlendiren Altın Masa, 2014 yılında aldığı başvuru ve taleplere ilişkin raporlamasını tamamladı. Vatandaşların telefonla (444 39 19), yüz yüze, elektronik posta ve diğer yollarla yaptığı başvuruları değerlendiren ve sorunları en kısa sürede çözüme ulaştıran Altın Masa’ya 2014 yılında 10 bin 500 başvuru yapıldı.
Birim istatistiklerine göre geçtiğimiz yıl vatandaşlar en çok Zabıta Müdürlüğü’ne iletilmek üzere başvuru yaptılar. Ruhsatsız ya da ruhsat dışı faaliyet, kaldırım işgali, çevreye zarar veren kişi, seyyar satıcı ve gürültü gibi şikâyetlere ilişkin olarak toplam 3700 başvuru alınarak Zabıta Müdürlüğü’ne iletilirken başvuru sahiplerine de yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verildi. Zabıta Müdürlüğü’nü asfalt yapım ve onarım, gecekondu yıkım ve alt yapı çalışmaları gibi konular nedeniyle 2337 başvuruyla Fen İşleri Müdürlüğü takip ediyor.
İstek ve şikâyet konularına bakıldığında, vatandaşların en çok imar ve yıkım planları hakkında bilgi istedikleri, ruhsat dışı faaliyet ve gürültü şikâyetleri ile ilgili talepler ilk sırada yer alıyor.
“Her türlü şikayet ve talebi ciddiye alıyoruz.”
Altın Masa’nın Altındağlı vatandaşların işini kolaylaştırdığını vurgulayan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki “Tüm kanallarla ulaştırılan şikâyet, bilgi edinme talepleri, öneriler ve vatandaş memnuniyetleri tek tek değerlendiriliyor. Gelen şikâyet ve istekler, kurulan iç haberleşme ağı sayesinde ilgili müdürlüklere iletiliyor ve onlardan gelen yanıtlar da yine telefon ve elektronik posta aracılığıyla vatandaşlara ulaştırılıyor. Altındağ Belediyesi olarak tüm vatandaşlarımızla ilgileniyor, her türlü şikayet ve taleplerini ciddiye alıyoruz.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz