Altın çocuklardan anlamlı 10 Kasım programı

205

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 77’nci yıl dönümünde, Altındağlı gençler tarafından da unutulmadı. Altındağ Belediyesi’ne bağlı Yıldıztepe Mahallesi Ali Kuşçu,  Ulubey Mahallesi Ertuğrul Gazi,  Doğantepe Mahallesi Cemil Meriç Gençlik Merkezi ve Ali Ersoy Gençlik Merkezi tarafından hazırlanan, “10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı” duygu dolu anlara sahne oldu. Yunus Emre Kültür Merkezi’nde kalabalık bir izleyici kitlesinin katılımı ile gerçekleşen programda, Altındağlı gençler, yeteneklerini gözler önüne serdi.

Şiirler duygulandırdı

Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti için yaptıklarını anlatan belgesel ile başlayan program, Altındağlı gençlerin anlamlı sunumlarıyla devam etti. Doğantepe Cemil Meriç Gençlik Merkezi üyesi Enise Öztaş’ın okuduğu “Atatürk’ten Son Mektup” adlı şiir dinleyenleri duygulandırdı.

Ata’nın sevdiği türküler programa renk kattı

Daha sonra Gençlik Merkezi üyelerinden oluşan bağlama grubu, Atatürk’ün sevdiği türkülerden oluşan bir dinleti gerçekleştirdi. “Bülbülüm Altın Kafeste, Çalın Davullar, İzmir’in Kavakları, Vardar Ovası, Havada Bulut Yok, Manastır” gibi eserleri çalan ve seslenirden gençler, yetenekleriyle büyük beğeni topladı.