• Güncel
  • Video
  • Haberler
Ana Sayfa Güncel Haberler Alkol ve uyuşturucuyu bıraktı yazar oldu

Alkol ve uyuşturucuyu bıraktı yazar oldu

-

Alkol ve uyuşturucuyu bıraktı, yazar oldu

KAHRAMANMARAŞLI 41 yaşındaki Mustafa Korukçu, 18 yaşındayken çalışmak için gittiği İsviçre’de alkol ve uyuşturucuya başladı. Beraber yaşadığı kadından olan oğlu 4 yaşındayken uyuşturucu suçundan tutuklanan Korukçu, sınır dışı edildi.

Alkol ve uyuşturucuyu bıraktı, Almanya ve Türkiye’nin çeşitli kentlerinde çalıştıktan sonra 2001 yılında döndü. Memleketinde 2011 yılında tedaviyle alkol ve uyuşturucudan kurtularak ayakkabı boyacılığına başlayan Korukçu, birbiri ardına 3 kitap yazdı.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesi’nde yaşarken 1986 yılında 18 yaşındayken çalışmak için İsviçre’ye giden Mustafa Korukçu, 1994’te alkol ve uyuşturucuya başladı. 1995’te çalıştığı barda Alman asıllı İsviçre vatandaşı Christine Glasel ile tanışan Korukçu’nun bu birlikteliklerinden 1996 yılında Marco adında bir oğlu dünyaya geldi.

Alkol ve uyuşturucu bağımlısı olduğunu belirten Korukçu, bunun da yaşamı olumsuz etkilediğini söyledi. Bağımlılıktan kurtulmak için tedavi olduğunu ancak, sonuç alamadığını ifade eden Korukçu, uyuşturucu nedeniyle 2000 yılında tutuklandığını belirterek, şöyle dedi:

- Reklam -

“Cezaevindeyken çocuğuma senede 4 defa göreceğime daire bir yazı verdiler bana. Uyuşturucu ve alkolün etkisinde olduğum için okumadan imzaladım. Ama gerçekte ben o ülkeye bir daha giremeyeceğimi onaylayan imzayı atmışım. İmzadan kısa süre sonra sınır dışı edildim ve yanlış imza ile o zaman 4 yaşında olan oğlumdan ayrılmak zorunda kaldım.”

TEDAVİ OLUP 3 KİTAP YAZDI

Türkiye’ye dönerek vatani görevini yapan Mustafa Korukçu, oğlunu görmek için İsviçre’ye gitmek istedi ancak, her başvurusundan olumsuz yanıt aldı. 2003’te Almanya’ya giden ve alkol ve uyuşturucudan kurtulmak için burada da tedavi gören Korukçu, yine sonuç alamayınca tekrar yurda döndü.

Adana Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde de gördüğü tedavilerde sonuçsuz kalan Mustafa Korukçu, 2010 yılında tarım ilacı içerek intihara kalkıştı. 11 gün yoğun bakımda kaldığını ifade eden Korukçu, şunları söyledi:

“Çok özlediğim oğlumu görmek için Almanya’dan İsviçre’ye gitmek istedim anacak polisler beni yakaladı. Almanya’da bu nedenle bir süre cezaevinde kaldım. Yeniden ülkeme döndüm ve 2011’de Pazarcık Devlet Hastanesi’nde tedaviye başladım, alkol ve uyuşturucudan kurtuldum.

Alkol ve uyuşturucuyu bıraktı, yazar oldu
Alkol ve uyuşturucuyu bıraktı, yazar oldu

2012 yılında sosyal medya üzerinden oğlum ile görüşmeye başladım. Kendimi toparlayıp 2012 yılında otogarda ayakkabı boyacılığı yapmaya başladım. 2014’te İsviçre’de yaşadıklarımı, kötü arkadaş çevremi ve bir imzayla oğlumdan nasıl uzaklaştırıldığımı anlatan ‘Yanlış imza’ isimli ilk kitabı yazdım.

2015’te ‘Boyacı lösemili kız’, 2016’da da ‘Kış’ isimli kitaplarım yayınlandı. Boyacı lösemili kız kitabının filmini çekmek istiyorum ve senaryosunu da bitirmek üzereyim. Bunun için de kamu kurumlarından, sivil toplum kuruluşlarından ve iş adamlarından destek bekliyorum.”

“TEK HAYALİM OĞLUMU KUCAKLAMAK”

Alkol ve uyuşturucuyu bırakarak hayatında tertemiz bir sayfa açtığını belirten Mustafa Korukçu, oğluyla sosyal medya aracılığıyla görüştüğünü söyledi. Oğlu Marco’nun kokusunu çok özlediğini belirten Korukçu şunları söyledi:

“Marco’dan ayrıldığımda 4 yaşındaydı.Şimdi 21 yaşında ve tek hayalim oğlumu kucaklayıp ona sarılmak. Annesinin inadı yüzünden görüşemiyoruz ama oğlum ‘Baba yanına geleceğim’ diyor ve o günü sabırsızlıkla bekliyorum.”

Mustafa Korukçu ayrıca, en son yazdığı ‘Kış’ isimli kitabını Pazarcıklı bir gurbetçinin İtalya’ya götürdüğünü belirterek, “Kitabı Türkçe bilen bir İtalyan okumuş ve beğenince ‘Bunu papanın da okuması lazım’ demiş. Bunun üzerine ben de 3 kitabımı kargo ile Papa Francesco’ya gönderdim” diye konuştu.

DHA-Genel – Türkiye-Kahramanmaraş –

- Reklam -

Güncel Haberler

3 yıl akciğerine yapışan kemikle yaşadı

Mardin'in Mazıdağı ilçesinde yaşayan Ayşe Ekinci'nin (59) soluk borusuna, çorba içerken kaçan kemik, akciğerine saplandı.

Kapadokya’da mağarada çamur banyosu

Türkiye'nin önemli turizm bölgesi Kapadokya'da çamur banyosu yapılan kayadan oyma mağaralara, yerli ve yabancı turistler yoğun ilgi gösterdi.

Emlak, otomotiv, beyaz eşya hepsi de alarm veriyor

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Haziran ayına ilişkin inşaat maliyet endeksini açıkladı.

Tango iki kişiliktir

Geçtiğimiz Temmuz 2019’da Rusya dışişleri bakanı Lavrov, Moskova’da bir gazeteye verdiği röportajda, ABD’ye açık bir mesaj verdi.

1915 Çanakkale Köprüsü’nün ayakları yükseliyor

1915 Çanakkale Köprüsü'nün ayakları yükseliyor

Okan Buruk: Fenerbahçe maçı kötü başlangıcı silmek için önemli bir hedef

Süper Lig’in 2’nci haftasında Fenerbahçe ile oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdüren Medipol Başakşehir’de teknik direktör Okan Buruk, antrenman öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Bu Haberler Kaçmaz

Basın kartı gönüllerde “sarı” Olmaya devam ediyor

Başbakanlık'a bağlı olan ve Sarı Basın Kartı’nın verildiği Basın Enformasyon Genel Müdürlüğü kapatıldı, görev ve yetkileri Cumhurbaşkanlığı İletişim Bakanlığı'na devredildi.

Hükümet ve Memurlar Zam Konusunda Anlaşamadı

Ankara'da memurlar, toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması nedeniyle önce iş bıraktı daha sonra Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önünde cüzdan atma eylemi yaptı.

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz