Alkışlar

132

Spor-Toto Süper Ligi’nin 32.ncı haftası oynanan 2 maç ile tamamlandı. Konya sahasında Kasımpaşa’yı evinde ağırladı. Yeşil-Beyazlılar, kontrollü ve disiplinleri oyunlarını sahaya yansıttı. Bilhassa ikinci yarıdaki çıkışının bir rastlantı olmadığını bir kez daha ispatladı. Konya seyircisi takımı gibi alkışı hak ediyor. Bir alkışta Aykut Kocaman’a. Bu takım inşallah seneye daha iyi futbol oynar.
Gelelim derbiye. Başakşehir-Fenerbahçe maçını 6 bin 500 seyirci izledi. Bu seyircinin büyük bölümü Başakşehirli idi. Her maçı bin beş yüz-iki bin seyirciye oynayan Başakşehir’in seyirci sayasını artırması takdir-i şayan.
Maç futbolsuz başladı ve futbolsuz bitti. Hakem komikti, gülünç kararlar verdi. Fenerbahçe uykusunu alamamış insanlar gibiydi. Fenerbahçe’de adı büyük kendisi ortada olmayan bir Nani. Başakşehir’in bir Edin Vişça’sı var. Kendi küçük ama futbolu büyük.
Başakşehir’in maç taktiği belliydi. Oyunu kendi sahasında kabul edecek. Kaptığı toplarla hızla hücuma geçecekti. Bu taktiği tuttu. Maç boyunca 5 pozisyon yakaladılar ve 2 gol buldular. Fenerbahçe sanki evinde oynayacakmış gibi çıktı sahaya. Dondu kaldı. Hele golleri yiyince komaya girdi.
Konya’yı nasıl alkışladıysak, Volkan Babacan’ı da alkışlıyorum. Yayıncı kuruluşa göre, biri penaltı olmak üzere 9 kurtarışla, yerli kaleciler rekorunu kırmış. Bravo Volkan, inşallah Avrupa Şampiyonası’nda da böyle güzel oynarsın.
Bir büyük alkışta Beşiktaş’a. Şampiyon oldukları için. Kara Kartallara Şampiyonlar Ligi’nde başarılar diliyorum.
Bir büyük alkışta Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımına. Sezonu 4 kupa ile bitirdikleri için. Cumhurbaşkanlığı Kupası, Türkiye Kupası, Lig Şampiyonluğu ve Eurolig üçüncülüğünü kazandılar.