• Güncel
  • Haberler
  • Yazarlar
Ana Sayfa Güncel Haberler Aldığınız ve alacağınız maaşlarınızı iade edin

Aldığınız ve alacağınız maaşlarınızı iade edin

-

550 Milletvekili Meclis Başkanını seçmek için 7 Haziran’dan bu yana sadece 23 saat çalıştı. 1 Kasım’da da erken genel seçime gidiliyor ki hadi 2-3 gün daha çalışmış olsunlar. 7 Haziran’dan 1 Kasım’a kadar 5 ay maaş alacaklar ki hiç hak etmediler.
Hani denir ya, “ gözümüz yok “ diye, hani denir ya “ Allah daha çok versin” diye bizde lafa öyle başlayalım dedik ve 550 Milletvekiline, “ Hak etmediğiniz Milletvekili Maaşlarını kuruşuna kadar iade edin” diye bir çağrıda bulunmak istedik.
Öyle az buz değil maaşları sayın milletvekillerinin. 3 ayda bir yaklaşık 45 bin lira alıyorlar. Yani ayda yaklaşık 15 bin lira. Allah bereket versin!
Peki, insan hak etmediği bir parayı almalı mı?
Hayır, almamalı çünkü 550 Milletvekili 7 Haziran’da seçildi, mazbatalarını alıp geldiler Meclis çalışsın diye beklediler.
Evet, Meclis Başkanlığı için çalıştı, CHP ve HDP’nin terör araştırması için Meclis Komisyonu kurulmasını görüşmesi için çalıştı.
Günlerce mi? Yok canım sadece 23 saat çalıştılar. Bir gün dahi değil. Hadi günlük çalışma saati 8 saat desek yaklaşık 3 gün çalıştılar. Hadi Erken Genel Seçim için de 3 gün çalıştılar diyelim.
5 ayda 6 gün. Neyse hesabı Maliye Bakanlığı yapar çalışma günleri karşılığını isteyen Milletvekiline öder.
Ama iş 550 Milletvekilinin aldığı aylık 15 bin lirayı, “ Hak etmedim iade ediyorum” diye geri vermesidir. Etik olan da budur.
Bakın bir hesap yapalım. Aylık 15 bin liradan bir milletvekili çalışmadığı 5 ay için 75 bin lira alacak Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim ayları için.
550 Milletvekili için ise maliye bakanlığı bütçesinden, yani bizlerin verdiği vergilerden toplam 41 Milyon 250 bin lira çıkacak. Az mı, çok mu bilmem.
Her Milletvekili kendi vicdan-cüzdan mukayesesini yapsın.
Etik olan çalışmadıkları, hak etmedikleri bu maaşları 550 milletvekilinin iade etmesidir.
Partilerin Genel Başkanları mı çağrı yapar, Grup kararı mı alırlar yoksa her milletvekili kendisi mi iade eder bilmem.
Bildiğim şudur 550 milletvekilinin aldığı veya alacağı bu parayı hak etmedikleridir.
7 Haziran’da seçilen 550 milletvekiline çağrım şudur: Aldığınız ve alacağınız
Maaşlarınızı iade edin.

- Reklam -
Orhan Uğuroğlu
Orhan Uğuroğluhttps://sonsoz.com.tr
1969 yılında Yeni Tanin Gazetesinde 10 yıl, 1981'de Haldun Simavi'nin Günaydın Gazetesinde 10 yıl, 1990'dan 2005'e kadar Türkiye'nin ilk özel televizyonu Star'da, 2014 Ekim'den beri Sonsöz'de...

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

Güncel Haberler

Danıştay’ın Son Kararı İle Naylon Fatura Yaygınlaşır Endişesi!

Vergi inceleme elemanları tarafından mükelleflerin defter ve belgelerin incelenmek için istemeleri halinde mükellefler vergi ödevleri gereği ibraz etmek zorundadırlar.

Türk tipi başkanlık sistemi

Özellikle yandaş basın, Tayyip Erdoğan için BAŞKAN sıfatını kullanmaya devam ediyor. Ben şahsen CUMHURBAŞKANI sıfatının daha uygun olduğunu düşünüyorum.

Bilgi çağı nedir?

Dünya gezegeninde yaşayan canlılar arasında hiç şüphe yoktur ki insan en gelişmiş türdür ve gezegendeki canlı türleri arasında piramidin en üst basamağında yer almaktadır.

Kefere Sarraf ve Eski Kudüs Kadısındaki Alacağı

1808 yılının Eylül ayı. İstanbul sarrâflarından (banker) bir gayrımüslim, eski Kudüs kadısı Paşmakçızâde Nâkid Efendi’ye verdiği 4.280 kuruş alacağını bir türlü tahsil edemiyordu.

Dünyaca ünlü modele dudak uçuklatan hediye

Dünyaca ünlü rapçi Travis Scott, geçtiğimiz gün 22'nci yaşını kutlayan sevgilisi Kylie Jenner'a dudak şeklinde bir kolye hediye etti.

Türkiye’nin son 119 yıllık istatistikleriyle deprem gerçeği

Türkiye'de son 119 yılda meydana gelen ve resmi kayıtlara göre 86 bin 456 kişinin hayatını kaybettiği depremler, yıkıcı etkiyi gözler önüne seriyor.

Bu Haberler Kaçmaz

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz