“Aldığımız 1-2 oyuncu beklentilerimizi karşılamadı”

0
28

Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Hasan Kartal, “Hakemlerin çok bariz hata yaptığı maçlarda da bir cezai yaptırım olması lazım. Bariz hataları varsa ona bir standart koyup, para cezası getirmesi getirilmesi lazım” dedi.

Süper Lig’de 14 puanla 12’nci sırada bulunan Çaykur Rizespor cumartesi günü sahasında 13 puanla 14’üncü basamakta yer alan İttifak Holding Konyaspor’u ağırlayacak. Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Hasan Kartal, ligde geride kalan 13 haftada takımın gösterdiği performans, yabancı oyuncu kuralı ve hakemlerle ilgili görüşlerini Demirören Haber Ajansı’na (DHA) anlattı. Başkan Hasan Kartal, yapılan transferlerden bazılarının beklentileri karşılamadığını belirterek, “Rizespor kötüye gidiyor demek bence yanlış olur çünkü daha önümüzde 5 maç var. Biz bu 5 maç içerisinde 2 maç alırsak 20 puan oluruz.

20 ve üzeri puanla ilk yarıyı bitirirsek de sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Aslında bizim bu dönemde daha yukarılarda olmamız gerekirdi ama nedense bir türlü uyum sağlayamadık. Sonuca varmakta sıkıntı çekiyoruz. Almış olduğumuz 1-2 oyuncu beklentilerimizi karşılayamadı. Bizim yapacağımız tek şey, ara transferleri çok iyi yapabilmek ve ikinci yarıda, geçen sezon ikinci yarıdaki başarıyı yakalamak” diye konuştu.

“KONYASPOR MAÇINI MUTLAKA ALMALIYIZ”

Konyaspor ile oynayacakları maça dikkat çeken Başkan Kartal, takımda hiçbir sorun olmamasına rağmen istedikleri verimi alamadıklarını belirterek, “Ben sporcu arkadaşlarımızla, hocamızla yakinen ilgileniyorum. Aramızdaki koordinasyon çok iyi. Birbirimize karşı sevgimiz, saygımız iyi, bir bütünlük içerisindeyiz. Arada bir çatlak yok, şehirle de yok. Ama bir türlü istediğimiz verimi alamadık. Ama bu demek değildir ki Rizespor hep böyle gidecek. Ufak tefek nerede hatamızın olduğunu biliyoruz. Nerede hata olduğunu tahmin de ediyoruz ama zaman geldiğinde onları da düzeltiriz. Biz ikinci yarı çok daha iyi bir Rizespor olacağız. Bu maç çok önemli bir maç çünkü rakip Konyaspor bizim altımızda, eşit puanlar diyelim mutlaka bu maçı almalıyız. Alamazsak bizde bir sıkıntı doğurur mu? Hayır, toparlarız ama bu maçı mutlaka almamız lazım. Bu maçı alamazsak çok üzülürüm” ifadelerini kullandı.

“YERLİ OYUNCUDAN UZAKLAŞTIK; MİLLİ TAKIMIN BAŞARISI ÖRNEK OLSUN”

Yabancı oyuncu kuralı hakkında da açıklamalarda bulunan Kartal, milli takımın başarısına işaret ederek, “Milli takımın başarısının bize örnek olması lazım. Yerli sporcularımız gayet başarılı oluyor. Ama biz maalesef yerliden çok uzaklaştık. Yurt dışından al, getir, oynat. Bunlar da başarıyı getirmiyor diye düşünüyorum. Diğer Avrupa kupalarına katılan kulüplerimize baktığımız zaman pek başarılı değiller. Bizim özümüze dönmemiz lazım. Bu yabancı konusunun bir an önce çözülmesinden yanayım. Biz bunları konuşuyoruz, geçen dönem de konuştuk ama esas bunları konuşacak olan, üzerine gidecek olan TFF ve Spor Bakanlığı’dır. Bu işi çözecek olan bunlardır” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz