Akülü araçlar engelli vatandaşların yüzünü güldürdü

105

Engelli vatandaşların toplumsal hayata katılımını kolaylaştıran hizmetleriyle dikkat çeken Keçiören Belediyesi, “engelli dostu” sıfatına yakışan bir girişimde daha bulundu. Keçiören Belediyesi ve Keçiören TOGEM’in işbirliğiyle alınan 10 akülü araç düzenlenen törenle engelli vatandaşlara teslim edildi.
Avrupalı Türk Demokratlar Birliği ve El Ele Avrupa Engelli Yardım Konfederasyonu’nun da destek verdiği yardım faaliyeti için Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, eşi Hatice Ak ile birlikte katıldı. Törende ayrıca Keçiören Kaymakamı Nusret Dirim’in eşi Burcu Dirim, AK Parti Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Mualla Varol, Engelliler Federasyonu Genel Başkanı İbrahim İşçi, Engelliler Federasyonu Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Özlem Akkaya, Sakarya Engelliler Birlik Federasyonu Genel Başkan Vekili Nadide Dülger, El Ele Avrupa Engellilere Yardım Konfederasyonu Başkanı Cengiz Hocazade, Avrupa Türk Demokratlar Birliği Halkla İlişkiler Başkanı Serap Öcalan, AK Pari Keçiören İlçe Kadın Kolları Başkanı Canan Baran İzgi, Keçiören TOGEM Başkanı Ayten Aydın ve çok sayıda vatandaş da hazır bulundu.
ENGELLİLER TOPLUMDAN SOYUTLANMAMALI
Törende konuşan Başkan Mustafa Ak, toplumdaki her sağlam bireyin aynı zamanda bir engelli adayı olduğuna dikkat çekerek “Engelli kardeşlerimizin toplumdan soyutlanmaması, fiziksel ve benzeri hiçbir ayrımcılığa uğramaması bizim garantimiz altındadır.