• Haberler
Ana Sayfa Dış Haberler Akıllı cihaz pazarı 2025 yılına kadar rekor seviyeye çıkacak

Akıllı cihaz pazarı 2025 yılına kadar rekor seviyeye çıkacak

-

İnternete bağlanarak günlük hayatta kullandığımız cihaz pazarının 2025 yılına kadar 1.6 trilyon dolara çıkması bekleniyor

İnternetin bellekli telefon ve bilgisayar dışındaki kullanımı dışında, günlük yaşamımızda sıkça kullandığımız araçlarda de giderek artıyor. Bunların başında bellekli televizyonlar, hoparlörler, beyaz eşyalar ve ev araçları geliyor.

Priceonomics.com’un haberine göre, web eşyaları (Internet of things) olarak adlandırılan bu hızla gelişen teknolojinin pazarı giderek genişliyor.

Habere göre IoT pazarı, 2025 senesine kadar 1.6 trilyon dolara yükselerek 10 seneden kısa bir sürede birkaç yüz milyar dolardan trilyon dolara kadar büyüyecek.

- Reklam -

Internete bağlı ev aletlerinin 2020 senesine kadar 50 milyara erişmesi bekleniyor.

Akıllı telefonlar ve tabletler ise direkt web eşyası sayılmazken bellekli tost makineleri, mutfak araçları ve elektronik eşyalar bu gruba giriyor.

ABD’de telefon ve tablet dışında internete bağlı en çok kullanılan aletler arasında ilk sırayı ev otomasyonu ve bellekli hopörler yer alıyor.

Araştırma haberine göre, ABD’de evlerin yüzde 20’sinde ev otomasyonu ve bellekli hopörler kullanıyor.

- Reklam -

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

Güncel Haberler

Danıştay’ın Son Kararı İle Naylon Fatura Yaygınlaşır Endişesi!

Vergi inceleme elemanları tarafından mükelleflerin defter ve belgelerin incelenmek için istemeleri halinde mükellefler vergi ödevleri gereği ibraz etmek zorundadırlar.

Türk tipi başkanlık sistemi

Özellikle yandaş basın, Tayyip Erdoğan için BAŞKAN sıfatını kullanmaya devam ediyor. Ben şahsen CUMHURBAŞKANI sıfatının daha uygun olduğunu düşünüyorum.

Bilgi çağı nedir?

Dünya gezegeninde yaşayan canlılar arasında hiç şüphe yoktur ki insan en gelişmiş türdür ve gezegendeki canlı türleri arasında piramidin en üst basamağında yer almaktadır.

Kefere Sarraf ve Eski Kudüs Kadısındaki Alacağı

1808 yılının Eylül ayı. İstanbul sarrâflarından (banker) bir gayrımüslim, eski Kudüs kadısı Paşmakçızâde Nâkid Efendi’ye verdiği 4.280 kuruş alacağını bir türlü tahsil edemiyordu.

Dünyaca ünlü modele dudak uçuklatan hediye

Dünyaca ünlü rapçi Travis Scott, geçtiğimiz gün 22'nci yaşını kutlayan sevgilisi Kylie Jenner'a dudak şeklinde bir kolye hediye etti.

Türkiye’nin son 119 yıllık istatistikleriyle deprem gerçeği

Türkiye'de son 119 yılda meydana gelen ve resmi kayıtlara göre 86 bin 456 kişinin hayatını kaybettiği depremler, yıkıcı etkiyi gözler önüne seriyor.

Bu Haberler Kaçmaz

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz