Akgül, şampiyon öğrencilerin sevincini paylaştı

136

Mamak Kuva-yi Milliye Ortaokulu hentbol takımı sporcuları, Okul Müdürleri Galip Kapan ve Beden Eğitimi öğretmenleri Vural Ünalan ile birlikte Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül’ü makamında ziyaret etti.

Ankara Okullararası Hentbol Müsabakası’nda küçük kızlarda birincilik, küçük erkeklerde de dördüncülük elde eden okul takımı temsilcileri şampiyonluk sevincini Akgül ile paylaşarak, üzerinde Mesut Akgül yazan 06 numaralı formayı, Akgül’e hediye ettiler. Aksaray’da gerçekleşecek grup müsabakalarına katılacak takımı tebrik eden Akgül, ilçeye kazandırdıkları tesisler sayesinde Mamak’ın sporun başkenti olduğunu söyledi. Sporun kişiyi sosyal alanda da başarılı kılan en önemli aktivitelerden biri olduğunu kaydeden Akgül, “Şehirlerin tanıtımı açısından gerek spor kulüplerimiz gerekse okul takımlarımız çok önemli görevler üstlenmekte. Göstermiş olduğunuz özveri ve başarı bizleri onurlandırdı. Bizler her zaman gençlerimize her türlü desteği vermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
Sporun her branşında, alt yapısından üst yapısına kadar sporla ilgili ne yapılması gerekiyorsa okulların ve spor kulüplerinin eksikliklerini ellerinden geldiğince çözdüklerini kaydeden Akgül, öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Akgül, “Yaşamda başarıyı yakalamak için sosyal, sportif ve kültürel aktivitelerle hayatınızı renklendirmelisiniz.