Yurt dışında temsilcilik açmak için düğmeye basan AK Parti,  ilk olarak Brüksel’de açtığı temsilciliğin ardından, Avrupa ülkeleri başta olmak üzere Çin ve ABD’de de temsilcilik açmak için çalışmalarını hızlandırdı. 

Türkiye’nin daha iyi tanıtımı, Türkiye’nin diğer ülkelerle bir takım diplomatik sorun alanlarının düzelmesi gibi konularda temsilcilik açmayı planlayan AK Parti, Brüksel’den sonra Almanya, Amerika ve Çin temsilcilikleri için harekete geçti.

Bu kapsamda AB ülkeleri ile Çin ve Rusya’nın da aralarında yer almış olduğu pek çok ülke ile temasa geçildi. AK Parti’nin yurt dışında oluşturacağı teşkilatlar, ülkelerin iç haklarına göre ‘temsilcilik’, ‘dernek’ veya ‘birlik’ statüsünde etkinlik gösterecek. AK Parti yetkilileri dış temsilciliklerin; “AK Parti’yi yurt dışında doğru ifade etmek, oradaki bürokrasi yapı ile temas içinde olmak , Türkiye’nin daha iyi tanıtımı, Türkiye’nin diğer ülkelerle bir takım diplomatik sorun alanlarının düzelmesi gibi konuların” amaçlandığını dile getirdiler.

FACEBOOK YORUMLARI

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.