Altındağ’ın yeniden yapılanması için büyük çaba harcayan Altındağ Belediyesi, ilçenin önemli ihtiyaçlarını gidermek için yatırımlarını sürdürüyor. Ankara Valiliği ile imzaladığı protokol çerçevesinde 20 aile sağlığı merkezi için düğmeye basan Altındağ Belediyesi, 6 merkezin inşaatını tamamladı, çevre düzenlemelerini gerçekleştiriyor.
İlk etapta Karapürçek, Ali Ersoy, Beşikkaya, Feridun Çelik ve Başpınar  Mahallelerinde yapımına başlanan aile sağlığı merkezlerinin inşaatlarında son rötuşlar yapılıyor. İnşaatların hemen hemen tamamlandığını söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, çevre düzenlemesinin de bitmesiyle aile sağlığı merkezlerinin açılışlarının yapılacağını ifade etti.
Tiryaki “Altındağ’ın öncelikli ihtiyaçlarını gidermek için çalışıyoruz”
Başkan Tiryaki, kendi görevleri olmamasına rağmen aile sağlığı merkezlerinin yapımını üstlendiklerini ifade ederek “Bizim görevimiz değil demiyoruz. Altındağ’ın öncelikli ihtiyaçlarını gidermek için gece gündüz çalışıyoruz.” dedi.
Altındağ’da çok sayıda hastane olduğuna dikkati çeken Başkan Tiryaki, “Devlet hastanelerinin neredeyse tamamı bizim bölgemizde, ilçe merkezinde bulunuyor. Ancak mahallelerimiz sağlık hizmetlerine ulaşma konusunda sıkıntı yaşıyordu. Bu durumu ortadan kaldırmak için Aile Sağlığı Merkezlerinin yapımına başladık. Vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine kolay ulaşabilmesi için bu merkezlerden yapmaya devam edeceğiz.” dedi. Sağlık kurumlarına artık rahat bir şekilde ulaşılacağını sözlerine ekleyen Başkan Tiryaki “Her şey Altındağlılar için…” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz