• Haberler
Ana Sayfa Dış Haberler AGİT'ten Türkiye’ye referandum eleştirisi

AGİT’ten Türkiye’ye referandum eleştirisi

-

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) anayasa değişikliği referandumundaki usulsüzlük iddialarının araştırılması konusunda Türkiye’yi istekli olmamakla eleştirdi.

Alman Yayıncılar Ağı’na (Redaktions-Netzwerk Deutschland konuşan AGİT Demokratik Kurumlar ve İnsan Hakları Ofisi Direktörü Michael Georg Link, manipülasyon iddialarının araştırılması konusunda Türkiye’nin tutumunu “Maalesef iş birliğinden söz edilemez” sözleriyle eleştirdi.

”Sabit olan şu; Yüksek Seçim Kurulu’nun hatalı veya mühürsüz oy pusulalarını geçerli sayma kararı Türk yasalarına aykırılık teşkil ediyor” diyen Michael Georg Link, Türkiye’den AGİT’in peşin hükümlü olduğu yönündeki eleştirileri ise geri çevirdi. Link,” Bizim tarafsız olduğumuz yönündeki eleştiriler açıkça siyasi güdümlü”

Kampanya sırasında hayır diyenlerin dezavantajlı olduklarını ve basın özgürlüğünün de kısıtlandığı eleştirilerini getiren Link, referandumda oylama sürecinin ise, teknik olarak düzgün geçtiğini söyledi.

- Reklam -

Güncel Haberler

Danıştay’ın Son Kararı İle Naylon Fatura Yaygınlaşır Endişesi!

Vergi inceleme elemanları tarafından mükelleflerin defter ve belgelerin incelenmek için istemeleri halinde mükellefler vergi ödevleri gereği ibraz etmek zorundadırlar.

Türk tipi başkanlık sistemi

Özellikle yandaş basın, Tayyip Erdoğan için BAŞKAN sıfatını kullanmaya devam ediyor. Ben şahsen CUMHURBAŞKANI sıfatının daha uygun olduğunu düşünüyorum.

Bilgi çağı nedir?

Dünya gezegeninde yaşayan canlılar arasında hiç şüphe yoktur ki insan en gelişmiş türdür ve gezegendeki canlı türleri arasında piramidin en üst basamağında yer almaktadır.

Kefere Sarraf ve Eski Kudüs Kadısındaki Alacağı

1808 yılının Eylül ayı. İstanbul sarrâflarından (banker) bir gayrımüslim, eski Kudüs kadısı Paşmakçızâde Nâkid Efendi’ye verdiği 4.280 kuruş alacağını bir türlü tahsil edemiyordu.

Dünyaca ünlü modele dudak uçuklatan hediye

Dünyaca ünlü rapçi Travis Scott, geçtiğimiz gün 22'nci yaşını kutlayan sevgilisi Kylie Jenner'a dudak şeklinde bir kolye hediye etti.

Türkiye’nin son 119 yıllık istatistikleriyle deprem gerçeği

Türkiye'de son 119 yılda meydana gelen ve resmi kayıtlara göre 86 bin 456 kişinin hayatını kaybettiği depremler, yıkıcı etkiyi gözler önüne seriyor.

Bu Haberler Kaçmaz

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz