“Ağaçsız Toprak Kalmasın”

0
55
- Reklam -

- Reklam -

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse Orman Haftası’nda Minik ellerle Fidan Dikti 

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, 21-26 Mart Orman Haftası münasebetiyle Peyami Safa Anaokulu ve General Zeki Doğan Anaokulu öğrencileriyle fidan dikme şenliğinde buluştu.

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse fidanları toprakla buluşturmadan önce miniklerle sohbet etti. Başkan Köse, “İlkbahar yeni bir diriliş demek, yenilik demek, doğanın canlanması demek… Orman haftası münasebetiyle bizler de gençlerimizle, çocuklarımızla ailelerimizle beraber burada bir fidan dikme şenliğinde beraberiz” dedi.

Peyami Safa Anaokulu ve General Zeki Doğan Anaokulu öğrencilerine, öğretmenlerine ve velilerine teşekkür eden Başkan Murat Köse, çocuklara yeşil sevgisini aşılamanın önemine vurgu yaptı ve “Ağaç sevgisi, orman sevgisi, doğa sevgisi başlı başına çok kıymetlidir. Çocuklarımıza küçük yaştan ağacın değerini, ormanın değerini, yeşilin değerini anlatmalıyız” diye konuştu.

Mamak Belediyesi’nin yeşil belediyecilik anlayışına işaret eden Başkan Köse, belediye olarak ihtiyaç olan her yeri yeşille kavuşturduklarını ve kavuşturacaklarını belirtti. Önümüzdeki kışa kadar her ay Mamak’ın değişik yerlerine, ihtiyaç olan bölgelere fidan dikim çalışmalarının yapılmaya devam edeceğini söyledi.

“Yaptığımız her çalışma bir fikir bir inançla oluyor” diyen Başkan Murat Köse, 3 yıldır verdikleri sözleri bir bir yerine getirdiklerini belirtti ve “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın ilkesine inanarak bu işleri yapıyoruz. İnsanlarımızın, halkımızın rızasını Hakkın rızası olarak görüyoruz. 700 bin insanımız var Mamak’ta. Hepsi başımızın tacı… Hepsinin hizmetkârıyız” dedi.

Konuşmanın ardından Mamak Belediye Başkanı Murat Köse anaokulu öğrencileriyle beraber fidan dikti. Çocuklarla birlikte 150 fidan özenle dikilerek can suyu verildi. Çocuklar fidan dikimi şenliğine katıldıkları için mutluydu. Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, miniklerle yakından ilgilendi, onlarla sohbet etmeyi ihmal etmedi.–

- Reklam -