Afyonkarahisarve ilçeleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Mehmet Ali Özerkan, Afyonlugazetecileri ağırladı.  YenimahalleBelediye Başkanı Fethi Yaşar’ın verdiği akşam yemeğiyle başlayan etkinliktakvimi Anıtkabir ziyareti ve Ege günleri tanıtım kokteyli ile son buldu.

Afyonkarahisarlı Gazeteciler Ankara da ağırlandı. Afyonkarahisar ve ilçeleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Mehmet Ali Özerkan tarafından düzenlenen etkinlik Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın verdiği akşam yemeğiyle başlayan etkinlik takvimi Anıtkabir ziyareti ve Ege günleri tanıtım kokteyli ile son buldu.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar tarafından Yenimahalle Belediyesi VİP Salonunda verilen yemekte hemşerileriyle uzun uzun sohbet eden Yaşar “Siyasiler seçildikleri zaman memleketlerini gizler, duyurmak istemezler. Ben her zaman Afyonlu olmaktan gurur duydum. Her yerde de göğsümü gere gere Afyonlu olduğumu dile getirdim. Tabii ki doğduğumuz toprakları unutmayacağız. Doğduğumuz toprakların geleneklerini, göreneklerini ve kültürünü gelecek nesillere aktaracağız” dedi.

Kapımızherkese açık

Belediye çalışmaları hakkında konuklarına bilgi de veren Başkan Yaşar “Yenimahalle’ye 10 yıldır yaptıklarımız ortada. Yenimahalle sadece Başkent’te değil, Türkiye’de tanınan, çalışmaları örnek alınan bir ilçe oldu. Kütahya’nın Dumlupınar ilçesine de bir Misafirhane ve Sosyal Tesis kazandırdık. 28 Ekim Pazar günü saat 14.00’da açılışını Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte yapacağız. Gücümüz yettiğince diline, dinine, ırkına, mezhebine, siyasi görüşüne bakmadan kapımızı çalan herkese yardım ettik, etmeye de devam edeceğiz. Bizim ülkece birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var” diye konuştu.

Dernek faaliyetleri hakkında bilgi veren Özerkan da Başkan Yaşar’a desteklerinden ve misafirperverliğinden dolayı teşekkür ederek “ Birlik olalım, birbirimize sahip ve destek olalım. Bu dernek benim ya da yönetimin değil tüm hemşerilerimizin yuvasıdır. Amacımız güç olmak değil, güçlü olmak. Kapımız Afyonkarahisar sevdası ve aşkı ile siyasi görüşüne bakılmaksızın herkese açıktır” diye konuştu.

Başkan Yaşar, Afyon heyetini Anıtkabir’e de götürerek Ata’nın huzuruna da çıkardı. Anıtkabir’i ziyaret eden heyet, anı defterine duygu ve düşüncelerini yazmayı da ihmal etmedi.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve eşi Azize Yaşar, Afyonkarahisarlı gazetecilerle buluştu. Belediye VİP Salon’da düzenlenen yemeğe Afyonkarahisar ve ilçeleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Mehmet Ali Özerkan ve yönetimi, TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak, gazetemiz Genel Yayın Koordinatörü Orhan Uğuroğlu, Hulki Cevizoğlu ile Afyonlu gazeteciler katıldı.

AfyonlulardanAta’ya ziyaret

Düzenlenen Anıtkabir ziyaretinde Afyonkarahisar ve ilçeleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Mehmet Ali Özerkan Anıtkabir özel defterine şu dizeleri yazdı;

Sayın Gazim:

“Cennet vatanımızın işgal edilip ümitlerin tükendiği ve aziz vatanımızın elimizden alınmak istendiği bir anda, yüce milletimizin bağrından çıkarak ona önderlik ettiniz. Kurtuluş Savaşıyla milletimizi tarih sahnesine yeniden çıkardınız. Cumhuriyetle ulusumuza çağdaşlık kapılarını açtınız ve milletimizin, dünya milletleri arasında lâyık olduğu şekilde var olmasının yolunu gösterdiniz.

Zaman ufkunun ötesine ulaşan İlke ve inkılâplarınız, değerli düşünceleriniz ile her an yolumuzu aydınlattınız, tüm zorluklar karşısında bizlere mücadele etme, kendine güvenme, başarma azim ve gücü verdiniz. Verdiğiniz bu güç ve çizdiğiniz ufuk çizgisi sayesinde aziz milletimiz 15 Temmuz hain darbe girişiminde birlik olup vatanına devletine sahip çıkarak bunun en güzel örneğini gösterdi. Fikirleriniz ve bıraktığınız mirasınız ile daima bizimle birlikte olacağınıza yürekten inanıyoruz.

Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Demeği olarak; 15 Temmuz da yaşanan hain darbe girişiminde olduğu gibi, her türlü şer odakları ve terör örgütleri karşısında her zaman aynı heyecan ve şevkle kutsal vatan topraklarının bölünmez bütünlüğü ve milletimizin birliğinin daim olması için elimizden geleni yapacağımıza, gerekirse bu uğurda canımızı vereceğimize manevi huzurunuzda söz veriyoruz.

Aziz hatıralarınız önünde minnet ve şükran duygularımızla saygı ile eğiliyor, başta Zatıafiîeriniz ve silah arkadaşlarınız olmak üzere, ülkemizin bağımsızlığı, bölünmez bütünlüğü, huzur ve güveni için canlarını feda eden azız şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyoruz

Azız Atatürk, aziz şehitlerimiz bu millet size minnettardır Ruhlarınız şad olsun”

Dernekçilik fedakârlık isteyen gönül işi

Anıtkabir ziyaretinin ardından akşam düzenlenen Ege Günleri Tanıtım Kokteylinde gazetemize özel açıklamalarda bulunan Dernek Başkanı Özerkan şu şekilde konuştu;

“Afyonkarahisar ve ilçeleri dayanışma derneği 1975 yılında Afyonkarahisar sevdalısı büyüklerimiz tarafından kurulmuş olan yaklaşık yarım asırlık bir çınardır. Dernekçilik fedakârlık isteyen gönül işi, özellikle bizim derneğimiz gibi hemşeri dernekleri daha çok fedakârlık ve gayret istiyor. Birçoğunuzun bildiği gibi mülkiyeti Afyonkarahisar özel idaresinin olan becerikli sokakta dernek binası olarak kullandığımız 4 katlı bir binamız vardı, dönemin dernek başkanı Mehmet Parsak ile çok gayret göstermemize rağmen satılmasına engel olamadık, ancak küsmedik ve küsemezdik, yetkililerin yeterli destek vermemesi, binanın satılması, bizim derneğimiz çatısı altında gerek memleketimizin tanıtılması, gerekse hemşerilerimize, öğrencilerimize yapacağımız hizmetlere engel olamaz dedik, dedik ama önce çatı lazımdı, dünyada mekan, ahrette iman düsturu ile önce bir çatımız olsun istedik, bunun için başta Yenimahalle belediye başkanı Afyonkarahisar sevdalısı Sayın Fethi Yaşar, Ziraat bankası genel müdür danışmanı Sn. Ali Kılıç olmak üzere Afyonkarahisar belediyesi, iş adamlarımız ve gayretlerimizle Kızılay’daki şuan genel merkez olarak kullandığımız daireyi derneğimize kazandırmakla işe başladık.”

Özerkan; “Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz Ege illeri tanıtım günlerinin geçen yıl onucusunu yaptık. Bizim Eğem platformu dönem başkanı olduğumuz yıl olması hasebiyle ev sahibi sıfatıyla tabiri caizse Afyonkarahisar tanıtım günleri şeklinde icra ettik, her yıl geleneksel hale gelen iftar yemeği faaliyetlerimizi yine geleneksel hale getirdiğimiz Kocatepe yürüyüşünü Yenimahalle belediye Başkanı Sayın Fethi Yaşar’ın destekleri ile yapıyoruz. Dernek genel merkezimizde 8 Mart dünya kadınlar günü dolayısıyla uluslararası katılımlı kadın panelimizi, 9 Nisan 2018 tarihinde Anıtkabirde Ahde vefa ziyareti ve törenimizi gerçekleştirdik” dedi.

Özerkan;“Gururumuz Afyonsporumuzun Mersin deki şampiyonluk maçında yanındaydık. Ankara’daki maçlarında yanında oluyoruz, olmaya devam edeceğiz.  Ankara da okuyan üniversite öğrencilerimizin Ankara da sahipsiz ve kimsesiz olmadıklarını, her zaman yanlarında olduğumuzu anlatmak amacıyla kahvaltılı söyleşi etkinliği ve tanışma çayı etkinliğimizi öğrencilerimizin yoğun ilgisi ile yaptık. Sn Ali Kılıç’ın destekleri ile öğrencilerimizin ders çalışması, ödevlerini yapabilmesi için bilgisayarlarımızı kurup internet hizmeti ile kullanıma açtık.

Bize ulaşan kan ihtiyacı, davet ve taziye bilgilerini derneğimiz sisteminde kayıtlı yaklaşık 2000 hemşerimiz mesaj yoluyla anında ulaştırıyoruz Biz hizmete talip olduk ve hizmet için buradayız, bize ulaşan her türlü talebi imkanlar ölçüsünde karşılamaya çalışıyoruz, yeterli mi değil, hedeflerimiz arasında olanakları kısıtlı olan öğrencilerimize burs ya da harçlık desteği, ilimizin daha iyi tanıtılması amacıyla etkinlikler, daha kapsamlı hizmetler verebilmek için imkanları daha geniş daire veya binayı derneğimize kazandırmak istiyoruz, daha çok proje ve hizmet planlarımız var” diyerek hemşerilerine şu mesajları verdi.

“Birlik olalım birbirimize sahip olalım, destek olalım, bunun için derneğimize üye kayıtlarınızı yaptırmanızı/güncelletmenizi istirham ediyorum, burası benim yada yönetimin değil tüm hemşerilerimizin yeri/yuvası, çatımız altında toplanmaya davet ediyorum. Amacımız güç olmak değil, güçlü olmak, legal tüm siyasilere ve siyasetçilere de kapımız açık olup herkese eşit mesafede ve siyasete kapalıyız, derneğimizin kapıları Afyonkarahisar sevdası ve aşkı ile siyasi görüşüne ve statüsüne bakılmaksızın herkese açıktır. Son olarak; tüm hemşerilerimizi 8-11 Kasım 2018 tarihleri arasında Atatürk Kültür Merkezinde bu yıl 11’incisini yapacağımız Ege İlleri Tanıtım Günleri etkinliğine bekliyoruz.”

Düzenlenen Ege Günleri Tanıtım Kokteyline çok sayıda siyasetçi, bürokrat, gazeteci ve dernek üyesi katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz