Açıkgöz: Kurbanlık alırken doğulu-batılı ayrımı yanlış

0
187

-Yozgat’taki besiciler, kurbanlık için besledikleri hayvanları pazarda satışa sundu. Besiciler, fiyatların geçen yılki fiyatlarla aynı veya düşük olduğundan, kurban kesecekler  ise yüksek olmasından yakındı. Pazarda büyükbaş hayvanların fiyatı 2 bin 500 ila 12 bin lira arasında değişirken, küçükbaş hayvanları ise 400-800 TL’den alıcı buluyor. Yozgat Ziraat Odası Başkanı İsmail Açıkgöz, fiyatların geçen yılki fiyatlarla aynı seviyelerde olduğunu belirterek, “Vatandaşın tedirgin olmasına gerek yok. Kasaplara verilen fiyattan hayvan veriliyor, çok hayvan var. Kurbanlıkta bir sıkıntı yok” dedi.

DOĞU İLLERİNDEKİ BESİCİLERDE RIZIK İÇİN ÇALIŞIYOR

- Reklam -

Terör nedeniyle Doğu ve Güneydoğu’daki besicilerin hayvanlarını sevk edemediği ve fiyatların yükseldiği söylentilerin yanlış olduğunu ifade eden Açıkgöz, şöyle devam etti:

“Doğu’daki insanlarımızın da rahatlıkla hayvanlarını sevk edip satması gerekir. Doğu da, batı da bizim memleketimiz. Doğunun insanı da rızk için çalışıyor, o insanlarda memleketin her yerinde hayvanını satması lazım. Onlara tepkiyi gösteren vatandaşları ayıplıyorum. O insanlar da bizim. Oradaki insanlar da rızkı için çalışıyor. Doğunun hayvanı da satılacak, aksi halde ithal mal girer ülkemize. Türkiye’nin parasının ülkede kalması gerekir. O insanlara bu şekilde tepkili davranırsak, onların da ocakları batar. Onlar da bizim gibi 1 yıldır hayvanını besliyor, mücadele veriyor. Biz nasıl satış yapıyorsak, onların da satması lazım. İnsanları ayırmamamız gerekiyor.”

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz