ACI KAYBIMIZ

47
240

Gazetemizin imtiyaz sahibi Abdi Pehlivan’ın oğlu 23.Dönem Ankara Milletvekili merhum Başbakan Bülent Ecevit’in doktoru Mücahit Pehlivan, bu sabaha karşı tedavi gördüğü hastanede 57 yaşında hayatını kaybetti.

Mücahit Pehlivan 22 Temmuz 2007’de yapılan Milletvekili genel seçimlerinde, CHP listesinden DSP kontenjanından milletvekili seçilmiş, daha sonra başörtüsü serbestliğine ilişkin Anayasa değişikliğine evet oyu verdiği için partisinden ayrılmak zorunda kalmıştı. Bir süre bağımsız kalan Pehlivan, daha sonra siyasi hayatına AK Parti milletvekili olarak devam etmişti.
Milletvekilliği döneminin sona ermesinin ardından özel muayenehanesinde hekimlik yapan Mücahit Pehlivan ‘ın yaşamını yitirmesi Tıp ve Basın camiasında büyük üzüntü ile karşılandı.
Pehlivan’ın cenazesi, yarın Ankara İncek Mezarlığı’nda ikindi namazının ardından son yolculuğuna uğurlanacak

MÜCAHİT PEHLİVAN’IN ÖZGEÇMİŞİ

Mücahit Pehlivan, 20 Haziran 1963’te Ankara’da doğdu. Babasının adı Abdi, annesinin adı Nermin’dir. Tıp Doktoru; Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. İhtisasını Ankara Numune Hastanesi’nde, yüksek lisansını Budapeşte Semmelweis Üniversitesi’nde ortopedi dalında tamamladı. Kazan Devlet Hastanesi’nde uzman hekim olarak çalıştı. Akademik kariyerine yeniden Budapeşte Semmelweis Üniversitesi’nde devam ederek Tıp Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yaptı.

Dünya’da kıkırdak naklini ilk kez gerçekleştiren ekipte yer aldı. Ankara Gazi Devlet Hastanesi Başhekimliğine atandı. Televizyon’da sağlık programı sunuculuğu yaptı. Sürekli basın kartı sahibidir. 2007’de Meclis Dergisi’nce “Yılın Doktoru” seçildi. Budapeşte Semmelweis Üniversitesi’nden üstün başarı ödülü aldı. İyi derecede İngilizce ve Macarca, orta düzeyde İtalyanca ve Rusça bilen Pehlivan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

47 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz