Ana Sayfa Yazarlar Acı, gurur ve mutluluk!

Acı, gurur ve mutluluk!

-

Geride bıraktığımız hafta içinde Yeni Zelanda’da, Cuma namazı kılmak için Müslümanların gittiği iki camiye silahla saldırarak, 49 kişiyi katleden bir insan müsveddesinin verdiği acıyla kavrulduk. Aklıselim hiç kimsenin yapamayacağı bu katliamda yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da şifa diliyorum.


Bu arada dün Çanakkale zaferinin 104 yılını idrak ettik. Çanakkale cephesinde yitirdiğimiz canların manevi huzurunda bir kez daha saygıyla eğiliyor, bu ülkenin kurtuluşunda çok önemli bir yer oluşturan bu savaşta toprağa düşenlerin hepsinin kalbimizde yaşadığının bir kez daha altını çizmek ve tüm dünyanın 104 yıldır beynine kazınmış olan, ‘Çanakkale Geçilmez’ vurgusunu bir kez daha ve yürekten haykırmak istiyorum.

Bu iki önemli konu başlığına dair hissettiklerimi aktardıktan sonra, izninizle güzel, aslında güzelden de öte, gurur duyduğum bir konuya değinmek istiyorum.

Geçtiğimiz hafta, yurdumun tıpkı Çanakkale gibi kahramanlığıyla ünlü ve tarihe adını yazdırmış bir başka şehrinde, Afyonkarahisar’daydım.

Ülkemizde 6-7-8 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek Dünya Motokros Şampiyonası’nın tanıtım toplantısına davetliydim.

Yerel ve ulusal basının yoğun ilgi gösterdiği basın toplantısına Youthstream Grup Başkanvekili Guido Gicainto Becchis, Afyonkarahisar Milletvekili ve eski bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Buhranettin Çoban, Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar ve çok sayıda davetli katıldı.

Bu şampiyonanın, ülkemize kazandırılan organizasyonlar arasında sportif anlamda en değerlilerinden bir tanesi olduğunu vurgulamakta yarar görüyorum. Sonuçta bu sporda, Avrupa ve dünya şampiyonlukları gibi önemli apoletlere sahip sporculara sahip bir ülkeyiz.

Türkiye Motosiklet Federasyonu, Afyonkarahisar Belediyesi ve Valiliği ile şehrin tüm katmanlarının elele vererek gerçekleştirdiği ve geçtiğimiz yıl ilk kez yine büyük bir çok uluslu organizasyona ev sahipliği yapan Afyonkarahisar, bu yıl da muhteşem bir etkinliğe harıl harıl hazırlanıyor.

Bu yıl da, geçen sene olduğu gibi Dünya Motokros Şampiyonası’nın 17.’nci ayağı olan Avrupa Şampiyonası finali ve yine ilk kez, Dünya Bayanlar Şampiyonası’nın finali mxgb ve mx 2’de buram buram tarih ve zafer kokan şehirde yapılacak. Afyonkarahisar totalde 200’den fazla sporcuya ev sahipliği yapacak. Geçen yıl, dünyanın en iyi pisti seçilen, ayrıca organizasyonda yapılan haberleşme altyapısı ve medya kulvarında da en iyi ödülü alan Afyonkarahisar bu yıl da muazzam bir etkinliğe doğru adım adım gidiyor.

Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Gerçekten mutlu oldum, gurur duydum. Daha şimdiden Eylül ayını adeta iple çektiğimi belirteyim.

Kalın sağlıcakla…

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Erden Aktoğu
Erden Aktoğuhttps://sonsoz.com.tr
1984 yılında merhaba dediği spor basınında, Ortadoğu, Tercüman, Gözcü ve Günaydın gazetelerinde muhabirlikten spor müdürlüğüne geçti. 2013 yılından bu yana gazetemiz Sonsöz’e yazıyor.

Bu Haberler Kaçmaz!

Geleceğin mesleği: Çizgi Film ve Animasyon

TEKNOLOJİ ile birlikte her alana etki eden animasyon sektörü, yetişmiş insan gücüne olan ihtiyacı da artırdı.