7 Haziran Türkiye’de son seçim olabilir

0
159

– MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, Ak Parti iktidarına yüklenerek, “40 bin kişinin katilini, bebek katilini karşısına alıp da onlarla konuşanlardan değiliz. 7 Haziran seçimleri, eğer aklımızı kullanmayacak olursak, Türkiye’de son seçim olabilir” dedi.
Partisinin Kayseri il kongresinde konuşan Yusuf Halaçoğlu, ülke gündemine yönelik değerlendirmeler de bulundu ve iktidar partisine yüklendi. Halaçoğlu, ülkenin ve milletin bölünmez bütünlüğünü savunan ve bunlardan asla taviz vermeyen bir partinin mensupları olduklarını söyledi. Halaçoğlu, 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak seçimlerin hayati önemine işaret ederek şöyle dedi:
“7 Haziran seçimleri eğer aklımızı kullanmayacak olursak Türkiye’deki son seçim olabilir. Konunun, meselenin şuuruna varıp bu çerçeve içinde hareket etmemiz son derece büyük önem taşımaktadır. İnşallah Kayseri’de MHP’ye yakışır bir biçimde Meclis’te temsil edilme imkânını kazandıracağız. Kayseri’den çıkacak sonuç Türkiye’de büyük bir gösterge olacaktır.”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Başbakan iken 12 Eylül referandumu öncesi Kayseri’de yaptığı bir konuşmayı da hatırlatan Halaçoğlu, şöyle dedi:
“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Başbakan iken 12 Eylül Referandumu öncesinde, 21 Ağustos 2010 tarihinde Kayseri’de düzenlediği mitingde PKK ile görüşmeleri inkar ederek, ‘Bizim PKK ile 4 kez birlikte oturduğumuzu söyleyenlerle, bu şerefsizliği yapanlarla hesaplaşacağız’ demişti. Ancak gelinen süreçte AKP ile PKK’nın mutabakat imzaladığını ortada. Bu mutabakatın içeriğinde, bu iki partinin seçimde işbirliğine gitmeleri söz konusudur. Anayasa’ya ettiği yemini bozarak tarafsızlığını yitiren AKP için oy isteyen bir Cumhurbaşkanı’na sahibiz. Biz namus ve şeref meselesinde ne kadar hassas olup olmadıklarını çok iyi bilenlerdeniz. 1918’de Mondros Mütarekesiyle Türkiye’nin düşman işgaline uğraması zamanında verilen mücadeleden farklı bir mücadele değildir. Bu bakımdan dava arkadaşlarımın davamıza ve fikrimize hizmet yolunda kendi evladımızın geleceğini de göz önünde bulundurarak hizmet etmemiz Allah katında da değer bulacaktır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz