7 Bin 500 Çocuk yüzme öğrenecek

0
217

Çukurova Belediyesi’nin Hayalpark Tesisleri’ndeki açık yüzme havuzunda, yaz mevsimi boyunca 7 bin 500 çocuğa yüzme öğretilecek.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, yaz aylarında gerçekleştirilen yüzme kurslarının bu yıl da devam ettiğini belirtti. Her yıl 7 bin çocuğa yüzme öğretildiğini vurgulayan Başkan Çetin, “Bu yıl, sayıyı 500 artırarak, 7 bin 500 çocuğumuza kurs vermeye başladık” dedi.

-OLİMPİK STANDARTLARDA YÜZME EĞİTİMİ-

Hayalpark Açık Yüzme havuzlarında, şu anda 3 bin 100 çocuğun yüzme kurslarına devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Soner Çetin, “Yaz ayları bittiğinde bu sayı, 7 bin 500’e ulaşmış olacak. 2 yıldır düzenli olarak devam eden kurslarımızda, her yıl 7 bin çocuğumuza yüzme öğretiyorduk. Bu yıl, bu sayıyı 500 artırdık. 12 kulvardan oluşan ve olimpik standartları taşıyan yüzme havuzlarımızda, hafta içi her gün 5 seans devam eden kurslarımızda, 12 yüzme hocası, 2 cankurtaran, bir hemşire, 4 havuz teknisyeni ve 6 yardımcı personel görev yapıyor. Çocuklarımıza, en iyi şartlarda yüzme sporunu sevdirmeyi ve bu sporda derece yapabilmelerini hedefliyoruz” diye konuştu.

-ÇETİN: ‘YENİLMEZ ARMADA’LAR YETİŞTİRECEĞİZ-

Çukurova’nın geçmiş yıllarda, sinema, sanat, ekonomi ve spor alanında çok önemli başarılara imza attığına dikkat çeken Başkan Soner Çetin, Çukurova’dan yüzme dalında yetişen efsane olarak anılan ‘Yenilmez Armada’ ruhunun yeniden canlandırılabileceğini söyledi. Yenilmez Armada’nın yüzme yarışmalarında aldığı başarıların, bugün belgesellere konu olduğunun altını çizen Başkan Soner Çetin, “Aynı başarılara ve daha fazlasına imza atabiliriz. Çukurova’mızda çok önemli yetenekler var. Bizler, bu yetenekleri gün yüzüne çıkarmak ve bu yeteneklerle adımızı tarihe yazdırmakla sorumluyuz. Ben, şu anda ve geçtiğimiz yıllarda, bu yüzme havuzlarında yetişen çocuklarımızdan, madalya alanların çıkacağı inancındayım” şeklinde konuştu.

-ANKA-

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz