65 bin 500 kişi evde sağlık hizmetinden faydalandı

27

Mamak Belediyesi’nin sağlık alanındaki örnek projesi Evde Sağlık Hizmeti 2009 yılından bugüne 65 bin 500 vatandaşın ayağına sağlık hizmetini götürdü.

Sosyal belediyecilik anlayışı gereği her zaman vatandaşın yanında olacaklarını kaydeden Akgül, “İnsan sağlığına yapılan hizmet, en büyük hizmettir. Sağlık ekiplerimiz 2017 yılının başından bugüne 7 bin aileyi evinde ziyaret etti. Amacımız mümkün olduğu kadar daha çok vatandaşımıza bu hizmeti götürmek” diye konuştu.
Uzman doktorlar muayene ediyor
Mamak Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan Evde Sağlık Hizmeti ekipleri, kendilerini Mamak Çağrı Merkezi 444 0 149, 550 70 21, 550 70 36 ve 550 70 68 numaralardan arayan ve evde sağlık hizmeti talebinde bulunan hastaları evlerine giderek önce tespit ediyor. Ardından muayene edilen hastaların periyodik olarak takibi gerçekleştiriliyor. Ekip doktorunun konsültasyon istediği durumlarda dahiliye, genel cerrahi ve romatoloji alanlarındaki uzman doktorlarla birlikte muayene gerçekleştiriliyor. Evde Sağlık Hizmeti Ekibinde doktor, hemşire ve acil tıp teknisyeni bulunuyor.
Tamamen ücretsiz
Tamamen ücretsiz olan hizmet kapsamında yaşlı, yatalak, engelli, kimsesiz ve obezite hastalarına muayene önceliği tanınıyor. Ayrıca hastalara mama, hasta bezi, yatak koruyucu, havalı yatak ve tıbbi malzeme desteği de sağlanıyor.