5 ayrı ülkeden 40 katılımcı Yenimahalle’de

0
149
- Reklam -

Engelli Dernekleri Federasyonu Başkanlığı tarafından hayata geçirilen, Yenimahalle Belediyesi ile Yenimahalle Kent Konseyi destek ve işbirliği ile Engellilerin Sağlık Hizmetlerine Erişebilirliği (Disabled Accessing Hospitals) adlı proje için 5 ayrı ülkeden 40 katılımcı Yenimahalle’de bir araya geldi.
Proje ortaklarından İtalya, Polonya, Estonya, Romanya ve Bulgaristan’dan 4’ü engelli olmak üzere toplam 40 Avrupalı katılımcının yer aldığı proje çerçevesinde, Batıkent’te bulunan devlet hastaneleri ile özel hastanelere ziyaret düzenlendi. Engellilerin sağlık hizmetlerine erişilebilirliğine ilişkin inceleme, bilgi alışverişi, tespit çalışmalarına dönük izleme ziyaretleri gerçekleştiren katılımcılar, proje sayesinde Ankara ve Yenimahalle’yi tanıma imkanı da buldu.
Engelli Dernekleri Federasyonu Başkanı Abdurrahman Kurtaslan, Yenimahalle Kent Konseyi Genel Sekreteri Selçuk Sarıkaya ve Avrupalı katılımcılar, projeye katkı sunan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı da makamında ziyaret etti.
Kurtaslan’a ve beraberindeki katılımcılara ziyaretleri için teşekkür eden Yaşar, engelli vatandaşlar için Yenimahalle’de yaptıkları çalışmalardan söz ederek, engelli yurttaşların hayatlarını kolaylaştıracak çalışmalara imza attıklarını ve bu dönem içerisinde Umut Evi’ni Yenimahallelilere kazandıracaklarını vurguladı.
Böylesine anlamlı bir projenin içinde yer almaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Yaşar, “Her birimiz aslında potansiyel engelliyiz. Kimin, ne zaman engelli olacağını bilmemiz mümkün değil. Bu nedenle dünyayı bir bütün olarak görmeli, engelli ve engelsiz vatandaşlar arasında ayrım yapmamalı, herkese eşit davranmalıyız.
Tüm engellilerin yaşam kalitesini artırmak için elimizden geleni yapmalı, sağlık, eğitim, istihdam, sosyal ve kültürel alanlarda atılımlar yapmalıyız” diye konuştu.
Kendilerini makamında kabul ettiği için Yaşar’a saygılarını sunan Kurtaslan, engellilerin hayatını kolaylaştırmak için çaba gösteren ve projelerine destek veren Yenimahalle Belediyesi ve Yenimahalle Kent Konseyi’ne teşekkür ettiğini söyledi.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz