45. Yıl Sergisi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde

353

Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği 45.Yıl Sergisi Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde açıldı. Sanatçıların ve çok sayıda sanatseverin katıldığı 45. Yıl sergisinin açılışı BRHD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Doğan ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen tarafından yapıldı. Bu yılki BRHD Sanata Katkı Ödülü Çankaya Belediye Başkanı Taşdelen’e verildi.
Serginin açılış konuşmasını yapan BRHD Başkanı Mehmet Ali Doğan, bir zamanlar sanatın merkezi olan Ankara’da bugün plastik sanatlar müzesi açısından sıkıntı yaşanmasının düşündürücü olduğuna dikkat çekti. BRHD Başkanı Doğan, Ankara’nın Uluslararası Plastik Sanatlar Festivaline ev sahipliği yapması dileğini dile getirdi.
BRHD adına kendisine verilen ödülü geçmiş belediye başkanları ve tüm belediye çalışanları adına aldığını belirten Başkan Taşdelen, “Sanata yönelik çok yönlü saldırıların arttığı bir dönemde sanata ve sanatçıya azami destek vermeyi vazgeçilmez görev kabul ediyoruz” dedi. Taşdelen yaptığı konuşmada, sanatseverlere Çankaya’ya yeni bir kültür merkezi yapacaklarının da müjdesini verdi.
150’yi aşkın ressam ve heykeltıraşın eserlerinin yer aldığı “BRHD 45.Yıl Sergisi” 14 Nisan’a kadar Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde görülebilecek.