Ana Sayfa Yazarlar 38. Türk Halk Kültürüne Hizmet Ödülü’2018

38. Türk Halk Kültürüne Hizmet Ödülü’2018

-

1981 yılından bu yana, Türk halk kültürüne önemli hizmetlerde bulunan kişi ve kuruluşları, Türk Kültürü Araştırmaları Kurumu ödüllendirmektedir. Geliştirmek için araştırmanın şart olduğu bir bilim gerçeğidir. Bu gerçeği görenler ,çağın gereklerini yakalayarak başarıya ulaşırlar. Türkiye Cumhuriyeti, temeli halk kültürü olan kültür üzerine kurulmuştur.

 1. TÜRK HALK KÜLTÜRÜNE HİZMET ÖDÜLLERİ-2018 töreni , Türk Tarih Kurumu(Kızılay sok No:1-Sıhhıye/Ankara) salonunda, 22 Aralık 2018 Cumartesi günü saat 14.00 ‘de yapılacaktır.
  Halk Kültürü Araştırmaları Kurumu Genel Başkanı Prof.Dr.İrfan Ünver NASRATTINOĞLU, bir çağrı yaparak, basın mensuplarını ,ödül alanları ,halk kültürüne gönül ve emek verenleri ve tüm ilgilileri bu geleneksel anlamlı törene davet etmiştir. Sayın başkan dostumuz İrfan beyi ve ödül alanları kutluyorum.
  Halk kültürü alanında bilimsel örnek hizmetlerini, 1955 yılından başlayarak 68 yıldır özgün ve yetkin bir şekilde kanıtlamış olan “Türk Kültür Araştırmaları Kurumu” ve genel başkanı sayın Nasrattınoğlu’nun “Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri” listesine alınarak değerlendirileceğini umut etmekteyim.
  Yurt içinden ve dışından çok sayıda katılımcı ile yıllardır yapılmaya devam etmekte olan ve yıllar önce benim de almaktan büyük onur ve mutluluk duyduğum , bu halk kültürüne hizmet ödülleri törenine, tüm yerel ve ulusal basın mensuplarının katılarak sonuçları değerlendirmeleri en önemli , öncelikli bir kültür ve basın hizmeti olarak düşünülmelidir.
  ÖDÜL ALACAK OLANLAR:
 2. İbrahim BALTALI (Yunanistan)
 3. Hatice GÜLENSOY
 4. Ayhan KALKAN
 5. Ramazan KIVRAK
 6. İvanna KÖKSAL (Moldova-Gagauzya)
 7. Prof.Dr. İrfan MORİNA (Kosova)
 8. Gülten ABDULA – NAZARE (Romanya)
 9. Prof.Dr. Nebi ÖZDEMİR
 10. Hasan ÖZPUNAR
 11. Kadir PÜRLÜ
 12. Mehmet TÜTÜNCÜ (Hollanda)
 13. Prof.Dr.Meliha Demet ULUSOY
 14. Dr. Mehmet YARDIMCI
  Yurt içinden ve dışından çok sayıda katılımcı ile 38 yıldır yapılmaya devam etmekte olan ve yıllar önce benim de almaktan büyük onur ve mutluluk duyduğum , bu çok değerli halk kültürüne hizmet ödülleri törenine, tüm yerel ve ulusal basın mensuplarının katılarak sonuçları değerlendirmeleri en önemli , öncelikli bir kültür ve basın hizmeti olarak düşünülmelidir.

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberler Kaçmaz!

‘İftar sonrası art arda içilen sigara öldürücü olabilir’

Adana'da özel bir hastanede görev yapan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Adem Yılmaz, iftarın ardından yoğun bir şekilde içilen sigaranın ölüme varabilecek sonuçlara yol açabileceğini söyledi.